Takhle vypadá první „skládačka“ Oppo. Find N uniká těsně před premiérou

Oppo Find N 2

V tomto týdnu pořádá společnost Oppo akci Inno Day 2021, na které představí jak několik technologických novinek pro smartphony, tak i svůj vůbec první ohebný telefon. Na rozdíl od loňského konceptuálního rolovacího modelu Oppo X 2021 se bude jednat o „běžný“ prodejní kousek, který bude chtít konkurovat těm nejlepším. Jak bude vypadat?

Oppo Find N: konkurence pro Galaxy Fold 3?

Tiskové snímky chystané „skládačky“ Oppo zveřejnil známý informátor Evan Blass alias @evleaks. Díky nim tak již víme to, co jsme tušili – první ohebný telefon od Oppo nebude mít véčkovou konstrukci, ale bude se jednat o typicky vypadající smartphone, který je možné rozevřít a užívat si komfort většího vnitřního displeje.

Ten však bude oproti Galaxy Fold 3 znatelně menší, jeho úhlopříčka bude pouze 7,1“, a to na poměru stran 8,4:9. Oppo použije LPTO zobrazovač s adaptivní obnovovací frekvencí 0–120 Hz, který půjde „vybudit“ do maximálního jasu 800 nitů. Úhlopříčku vnějšího displeje neznáme, je však patrné, že nebude tak protáhlý jako v případě korejského kolegy.

Ohebný smartphone pochopitelně potřebuje kvalitní kloub. Oppo u toho svého slibuje výdrž až 200 tisíc otevření a zavření a možnost aretace v libovolných úhlech. Stejně jako Galaxy Z Fold 3 i Oppo Find N nabídne u vybraných aplikací možnost rozdělit obrazovku na dvě poloviny, u fotoaparátu například na jedné polovině uvidíte hledáček, na druhé pak ovládací prvky.

Na zadní straně telefonu jsou patrné tři čočky fotoaparátu, ovšem jejich parametry zatím neznáme, pouze víme, že hlavní snímač se bude chlubit rozlišením 50 megapixelů. Kromě této trojice bude telefon disponovat dvěma selfie kamerami, a to v kruhových otvorech vnějšího i vnitřního displeje.

Oppo Find N bude nabízen ve třech barvách – bílé, černé a fialové. Premiéra telefonu se odehraje tuto středu 15. prosince.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku