Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat Apple Arcade. Kolik bude hraní kvalitních titulů bez reklam stát?

Takhle má vypadat Apple Arcade. Kolik bude hraní kvalitních titulů bez reklam stát?

Na březnové tiskové konferenci Apple představil spoustu nových služeb, spuštěna však zatím byla pouze jedna – Apple News+. Už brzy bychom se měli dočkat dalších, zejména kreditky Apple Card a herní služby Apple Arcade. Jak bude fungovat druhá jmenovaná, prozrazují obrázky z interní testovací verze.

1 1

Apple Arcade: cena je odhadována na 5 dolarů měsíčně

Navzdory tomu, že se jedná o testovací režim, účastníkům z řad zaměstnanců Apple je účtován poplatek 0,49 USD/měsíčně, přičemž první měsíc testování byl zdarma. Podobně tomu tak má být i v reálném provozu, pouze měsíční poplatek bude vyšší; pravděpodobně 4,99 USD měsíčně (asi 120 korun bez DPH).

2

Jakmile se do služby zaregistrujete, dostanete se na úvodní stránku s vyobrazenými hrami, přičemž si budete moci vybrat, která z nich bude stažena do vašeho zařízení. Celý proces má být podobný jako u stahování aplikací z App Store, hry však budou prezentovány jinou formou – vévodit bude velký obrázek, popis hry a pak velké a snadno přístupné tlačítko pro stažení. Dodatečné informace, jako věkové hodnocení, kategorie, velikost hry apod. budou k nalezení v baru nahoře.

3

Při spuštění více než 100 her

Podle 9to5mac jsou zatím v Apple Arcade dostupné následující hry:

  • Way of Turtle
  • Down in Bermuda
  • Hot Lava
  • Sneaky Sasquatch
  • Kings of Castle
  • Frogger in Toy Town
  • Lame Game 2

Podle jejich popisů se však stále jedná o tituly, na kterých stále ještě vývojáři pracují. Apple slibíl, že při spuštění Arcade bude k dispozici více než 100 her a veškeré propoziční materiály zatím toto číslo zachovávají.

Předpokládáme, že služba bude spuštěna spolu s uvolněním iOS 13, tedy v příštím měsíci společně s vypuštěním nových iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments