Domů » Bleskovky » Také se vám na displeji iPhonu začaly objevovat barevné tečky? Prozradíme, k čemu slouží

Také se vám na displeji iPhonu začaly objevovat barevné tečky? Prozradíme, k čemu slouží

Společnost Apple minulý týden vypustila do světa novou verzi svého operačního systému – iOS 14. Většina nových funkcí, mezi něž patří například podpora widgetů či vylepšená aplikace Zprávy, se mezi fanoušky těší vřelému přijetí. Některé novinky však mohou být pro uživatele zpočátku mírně matoucí, což podle všeho platí i pro dvojici barevných teček, které se začaly objevovat v pravém horním rohu displeje.

ios 14 green orange dots
iOS 14 přináší řadu novinek. Jejich kompletní přehled najdete zde.

Kdo poslouchá a kdo se dívá?

Přitom se jedná o velmi užitečnou bezpečnostní funkci, která vás upozorní na aplikace využívající kameru či mikrofon. Oranžová tečka značí, že daná aplikace aktivně využívá mikrofon, zatímco zelená signalizuje zapnutou kameru. Tečky se objevují v pravé horní části obrazovky ve stavovém řádku nad indikátorem síly mobilního signálu.

Tip: Zapojte se do boje proti koronaviru. Od základů nová eRouška 2.1 je anonymní, a bez vašeho svolení nikoho neinformuje

ios aktualizace systemu
Aktualizace systému iOS

Tečky slouží jako upozornění, že příslušná aplikace využívá mikrofon či kameru vašeho chytrého telefonu. Takovou „špehovací“ aplikaci pak můžete jednoduše vypnout, nechte-li ji mít spuštěnou na pozadí. Nová funkce je součástí iOS 14. Pokud vám váš iPhone ještě update nenabídl, můžete ji nainstalovat ručně skrze nabídku Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Seznam podporovaných zařízení naleznete zde.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments