Domů » Bleskovky » Tajemství prozrazeno: Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Tajemství prozrazeno: Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Na konci příštího měsíce Samsung představí svou novou řadu vlajkových smartphonů Galaxy S10. Celkem do ní má spadat čtveřice smartphonů, nástupce loňských Galaxy S9 a S9+ doprovodí ještě odlehčená verze Lite, později ještě dorazí nejvybavenější model s keramickým tělem a podporou 5G sítí. Jak bude vypadat základní Galaxy S10, odhaluje následující špionážní fotografie zveřejněná informátorem @evleaks.

Samsung Galaxy S10 na první fotografii
Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Tenčí rámečky a otvor v rohu

Potvrzují se předchozí spekulace o tom, že telefon dostane ztenčené rámečky nad a pod zahnutým displejem. Namísto klasického výřezu Samsung vsadí na kruhový otvor pro umístění selfie kamerky, který se bude nacházet vpravo nahoře. U modelu Galaxy S10 bude v otvoru pouze jedna čočka fotoaparátu, u Galaxy S10+ najdeme oválný otvor s duální kamerou.

Nabíjení jako u Huawei

Nepotvrzuje se umístění sluchátkového reproduktoru do skla displeje, v horním rámečku je patrná mřížka konvenčního reproduktoru. Podle @evleaks se také můžeme těšit na reverzní bezdrátové nabíjení, které loni jako první přinesl smartphone Huawei Mate 20 Pro; díky tomu tak bude možné ze zad telefonu nabíjet jiná zařízení, typicky hodinky nebo sluchátka, v kritickém případě i další telefony.

Samsung Galaxy S10 bude pohánět nejnovější Android s prostředím One UI, to je však na fotografii rozmazané, patrně kvůli ochranně majitele prototypu; výrobci smartphonů totiž u každého konkrétního testovacího zařízení mění v prostředí některé prvky (např. tvar či orientaci ikon), aby bylo možné podle případné fotografie konkrétní kus a hlavně jeho držitele dohledat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments