Tajemství prozrazeno: Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Samsung Galaxy S10 na první fotografii

Na konci příštího měsíce Samsung představí svou novou řadu vlajkových smartphonů Galaxy S10. Celkem do ní má spadat čtveřice smartphonů, nástupce loňských Galaxy S9 a S9+ doprovodí ještě odlehčená verze Lite, později ještě dorazí nejvybavenější model s keramickým tělem a podporou 5G sítí. Jak bude vypadat základní Galaxy S10, odhaluje následující špionážní fotografie zveřejněná informátorem @evleaks.

Tenčí rámečky a otvor v rohu

Potvrzují se předchozí spekulace o tom, že telefon dostane ztenčené rámečky nad a pod zahnutým displejem. Namísto klasického výřezu Samsung vsadí na kruhový otvor pro umístění selfie kamerky, který se bude nacházet vpravo nahoře. U modelu Galaxy S10 bude v otvoru pouze jedna čočka fotoaparátu, u Galaxy S10+ najdeme oválný otvor s duální kamerou.

Nabíjení jako u Huawei

Nepotvrzuje se umístění sluchátkového reproduktoru do skla displeje, v horním rámečku je patrná mřížka konvenčního reproduktoru. Podle @evleaks se také můžeme těšit na reverzní bezdrátové nabíjení, které loni jako první přinesl smartphone Huawei Mate 20 Pro; díky tomu tak bude možné ze zad telefonu nabíjet jiná zařízení, typicky hodinky nebo sluchátka, v kritickém případě i další telefony.

Samsung Galaxy S10 bude pohánět nejnovější Android s prostředím One UI, to je však na fotografii rozmazané, patrně kvůli ochranně majitele prototypu; výrobci smartphonů totiž u každého konkrétního testovacího zařízení mění v prostředí některé prvky (např. tvar či orientaci ikon), aby bylo možné podle případné fotografie konkrétní kus a hlavně jeho držitele dohledat.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku