Domů » Bleskovky » Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Tajemství ohebného displeje Galaxy Z Flip odhaleno: jak je možné poškrábat sklo nehtem?

Samsung tvrdí, že ohebný displej smartphonu Galaxy Z Flip kryje ochranné ultratenké sklo (UTG), ovšem čerstvý test youtubera JerryRigEverything dokazuje, že svrchní vrstvu displeje lze poškrábat nehtem. Jak je to možné?

flip displej

Displej je překrytý sklem i plastem

Poměrně jednoduše, displej Samsungu Galaxy Z Flip je skutečně krytý ohebným sklem, na něm je ale od výroby ještě nalepená ochranná plastová fólie. Bohužel stejně jako v případě Galaxy Fold její odstranění automaticky znamená poškození celého displeje, což dokazuje unikátní „rozborka“ PBKreviews.

Samsung bohužel tento fakt nikdy nepřiznal, v marketingových materiálech se neustále oháněl ultratenkým sklem, což vzbudilo nereálné naděje, že povrch ohebného displeje bude stejně odolný jako u klasických smartphonů; teprve po nátlaku redaktorů serveru TheVerge přiznal barvu. Je možné, že je displej jako celek skutečně odolnější, avšak na poškrábání si budete muset dávat velký pozor.

Nepřehlédněterecenze Samsung Galaxy Z Flip: véčka se vracejí v té nejlepší formě

Objevují se případy samovolného poškození

Aby toho nebylo málo, objevil se i první případ, kdy se displej Galaxy Z Flip poškodil ihned po vybalení z krabice. Jeho majitel vystupující na Twitteru pro jménem Amir tvrdí, že při prvním pokusu o zavření se namísto ohybu ozvalo křupnutí a sklo prasklo. Amir se domnívá, že za tento fakt může příliš nízká teplota.

Samsung Galaxy Z Flip s ohebným displejem si můžete už nyní předobjednat na stránkách Mobil Pohotovosti. Novinku pořídíte na splátky bez navýšení.

S tou si ohebné displeje obecně příliš nerozumí; například Huawei varuje, že Mate X se nesmí ohýbat, pokud je okolní teplota -5°C a nižší. Samsung si v tomto případě vyžádal telefon k expertize a hodlá celou situaci vyšetřit. Doufejme, že nedojde k další svolávací akci, jako loni v případě Galaxy Fold.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka

Stale je prilis brzy na ostre nasazeni mezi bezne uzivatele, akorat si timto Samsung dela ostudu a kazi povest. Aby clovek jeste hlidal teplotu, kdy a jak smi/nesmi otevrit telefon.

Dealler
Uživatel
Dealler

Spíš to deb*ílek Amir schválně zku*rvil aby teď mohl machrovat na youtube a dostal zaplaceno za shlédnutí.

Kulhavec
Anonym
Kulhavec

Kdyby takhle přemejšlel každej tak ještě jezdíme na koni… Tohle je pro lidi kteří chápou že to je první generace a vědí že může mít mouchy. Kdo tohle nedokáže pochopit tak mu taková věc do ruky nepatří.

bkf1
Uživatel
bkf1

Kulhavec:
Mouchy? 😂 Jestli myslíš ty z čeledi Mydidae, tak souhlasím…

Menty
Uživatel
Menty

Tady souhlasím s Kulhavcem. Tady se furt řeší, jak jsou všichni svéprávní v rozhodování, ale na druhou stranu by vlastně výrobci měli lidem lajnovat co mají a nemají používat. Zařízení za tyhle prachy si určitě nekoupí BFU (takže o nějakém podvodu, že někdo chce prachy za šunt nemůže být řeč), takže buďme rádi, že tu je ta možnost si koupit „zařízení z budoucnosti“. Být každý zpátečník, tak jsme ještě na stromech.

Jméno*
Anonym
Jméno*

Zcela ojediněle s Mentym souhlasím. Jen si vzpomeňte na počátky dotykových telefonů. Každá nová technologie musí nějakj začít a kdyby každý přemýšlel jako htcděda, který zamrzl v 90. letech, tak se nepohneme nikam.

bkf1
Uživatel
bkf1

Takových KONCEPTŮ, které mají ještě zůstat ve vývojových střediscích (a hodně často nejlépe v šuplíku, ze kterého nemají nikdy spatřit koncového zákazníka), za posledních 13 let vzniklo opravdu hodně…

shepii
Uživatel
shepii

bkf1: Tohle ale není koncept.

DariusMitchell
Uživatel
DariusMitchell

Not that much worthy I Guess