Domů » Bleskovky » Tajemné Xiaomi se 48Mpx kamerou bude patřit do řady Redmi. Premiéra v lednu

Tajemné Xiaomi se 48Mpx kamerou bude patřit do řady Redmi. Premiéra v lednu

Xiaomi připravuje na příští rok smartphone se 48Mpx fotoaparátem, potvrdil to sám ředitel společnosti Lin Bin v nedávném příspěvku na sociálních sítích. Rozvířily se spekulace, že se bude jednat o příští vlajkový model, avšak podle posledních informací se má jednat o model spadající do řady Redmi, která je určena uživatelům hledajícím dobrý poměr ceny a výkonu.

Fotoaparát chystaného telefonu bude zřejmě postaven na fotočipu Sony IMX586, nebo Samsung ISOCELL Bright GM1, doprovodit jej má ještě sekundární kamerka s širokoúhlým objektivem a třetí kamerka se zatím neznámou funkcí. Fotoaparáty mají být zasazeny do skleněných zad, dosud přitom byly telefony Redmi kovové.

Displej s dírou a čipset střední třídy

Telefon má také podlehnout moderním trendům a má dostat LCD panel s otvorem pro selfie kamerku; displej bude pocházet od společnosti BOE. O tom, že se bude jednat o telefon střední třídy má svědčit poměrně široká brada pod displejem, a také použití slabšího čipsetu, patrně Snapdragonu 675. Telefon tak bude zřejmě dražší, než je v řadě Redmi běžné. Premiéra je údajně naplánována už na leden příštího roku, ještě před tím by čínský výrobce měl představit smartphone nazvaný Play; debutovat by měl někdy mezi 17 a 26. prosincem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *