Domů » Bleskovky » Tahle skvělá aplikace pro Apple Watch převede hlas na text. Poradí si i s češtinou

Tahle skvělá aplikace pro Apple Watch převede hlas na text. Poradí si i s češtinou

V pracovním i osobním životě si asi každý potřebuje občas něco poznamenat. Nalepovací papírky nahradily aplikace jako Google Keep nebo Evernote. Ale ještě pohodlnějším způsobem jsou hlasové poznámky.

just press record

Pokud máte zařízení s iOS (případně watchOS), můžete vyzkoušet aplikaci Just Press Record. Jde o šikovný záznamník, který dokáže o dost více, než jen nahrávat zvuk.

Problém není ani převod na text v češtině

Jak je již z názvu aplikace patrné, vše začne stiskem tlačítka nahrát. Podporována je i čeština a pokud budete diktovat interpunkci, zaznamená se i ta. Co se ale pak stane s vaší nahrávkou? Inu, můžete si ji například nechat převést na text. Nahrávky jsou pak synchronizovány mezi vašimi zařízeními přes iCloud a přehledně tříděny do složek. Nechybí samozřejmě ani možnost nahrávky přejmenovávat či přímo sdílet, a to jak v textové, tak zvukové podobě.

‎Just Press Record
‎Just Press Record
Cena: 129,00 Kč

V nahrávkách lze díky převedení na text vyhledávat. Přímo z prostředí aplikace je možné upravovat transkripce, i stříhat zvukové záznamy. Pokud například z pracovních důvodů potřebujete vysokou kvalitu záznamu, lze využít i externě připojené mikrofony a záznam do bezztrátových formátů.

Jak již bylo řečeno, aplikace existuje i ve verzi pro Apple Watch. Ty jsou vhodné především pro rychlé zaznamenání audia, ale 12 posledních nahrávek je uloženo i přímo v hodinkách a lze je z nich přehrát.

Aplikace Just Press Record je dostupná pouze v placené verzi. Pořídit ji můžete za 129 Kč.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments