Domů » Bleskovky » Tag Heuer Connected + zlato a diamanty = cena 4,1 milionů korun

Tag Heuer Connected + zlato a diamanty = cena 4,1 milionů korun

Zatímco většina chytrých hodinek je pouhé spotřební zboží, společnost Tag Heuer se z nich snaží udělat exkluzivitu. Dva roky zpátky představila model Connected s cenou startující na 1 500 dolarech (asi 31 400 korun bez DPH) a možností pozdější výměny za mechanický model, loni pak přišel vylepšený model Connected Modular, u něhož lze vyměňovat jednotlivé části hodinek.

Mechanický strojek nebo Android Wear 2.0? Modulární hodinky Tag Heuer vám dají na výběr

V obou případech se jedná o hodinky s Android Wear a kvalitní konstrukcí – mají titanové tělo a safírové sklíčko. Pokud však chcete něco skutečně speciálního, můžete si koupit zbrusu nový model s tělem z leštěného 18k bílého zlata posázeného 589 diamanty; celkový počet karátů je 23,35. Stejně jako u modelu Modular je možné vyměnit 45mm tělo hodinek s displejem za tradiční ručičkové hodinky Calibre 5, Chronograph Calibre 5 nebo certifikované COSC Chronograph Tourbillon.

Tag Heuer Connected Modular 45 Full Diamond, jak zní celé jméno, ale rozhodně nejsou hodinky pro běžné geeky, jejich cena je stanovena na 190 tisíc švýcarských franků, což je v přepočtu asi 4,1 milionu korun. Je otázkou, zda si hodinky za tuto částku najdou kupce, vzhledem k tomu, že vydrží na jedno nabití dva dny a uvnitř tiká naprosto obyčejný hardware (Intel Atom, 1 GB RAM a 8 GB ROM) poháněný platformou Android Wear 2.0.

Klasické hodinky mohou být investicí do budoucna, ovšem u těch chytrých velmi brzy zastará hardware i software a už tak slabá výdrž se bude v čase snižovat. A to u hodinek za více než 4 miliony rozhodně nechcete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).