Mechanický strojek nebo Android Wear 2.0? Modulární hodinky Tag Heuer vám dají na výběr

Švýcarská společnost Tag Heuer představila předloni na podzim chytré hodinky Connected. Ve světě Android Wear se jednalo o luxusní zařízení, za které si výrobce nechal řádně zaplatit, morální zastarání hardwaru a softwaru však vyřešil šalamounsky – za příplatek bylo možné hodinky vyměnit za stejně vypadající mechanický model Carrera, z nehož Connected vzhledově vycházely. Nyní přichází nová generace Connected, která dilema „mechanické nebo chytré“ řeší mnohem elegantněji.

https://www.youtube.com/watch?v=uczWqMx35d4

Nová generace se jmenuje Tag Heuer Connected Modular 45 Watch, a jak už název napovídá, jedná se o modulární hodinky. Vyměnit lze nejen řemínky, ale rovnou celé těleso, každý den si tak můžete vybrat, zda vsadíte na chytrý modul s Android Wear 2.0, nebo na klasický strojek Calibre 5. V nabídce bude i speciální model Heuer 02T Tourbillon, který výrobce označuje za nejpřesnější mechanický strojek, jaký kdy byl vyroben.

1489491220_tag_heuer_connected_modular_45_story

Nás ale zajímá především ta chytrá část, kde hodinky bohužel příliš nezaujmou. Nemají monitor srdečního tepu, barometr, ani podporu LTE. Pohání je procesor Intel Atom Z34XX, který je spárován s 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. 1,39″ AMOLED displej krytý safírovým sklem má jemnost 287 ppi (rozlišení 400 x 400 pixelů), titanové tělo má diametr 45 mm a tloušťku 13,75 mm.

Hodinky obsahují bezdrátovou konektivitu zastoupenou Wi-Fi, Bluetooth a NFC (s podporou plateb Android Pay), naštěstí nechybí ani GPS. Senzory dále zastupuje akcelerometr, gyroskop a detektor naklonění, nechybí ani mikrofon, vibrační motorek a čidlo okolního osvětlení.

dims

O výdrž se stará akumulátor o kapacitě 410 mAh, který má poskytnout až 24 hodin na jedno nabití. Hodinky také nabízí voděodolnost do 50 metrů (5 ATM). Tag Heuer připravil pro platformu Android Wear vlastní aplikaci Tag Studio, která umožňuje ještě lepší personalizaci zařízení, například obsahuje vlastní sadu modifikovatelných ciferníků.

inside-the-manufacture_0

Základní model Tag Heuer Connected Modular 45 Watch s gumovým řemínkem přijde na 1 600 EUR (asi 43 500 korun), mechanický modul Calibre 5 stojí stejnou částku. Tato politika bohužel vrhá na celý koncept stín, neboť jednodušeji se jeví zakoupení dvou hodinek (chytrých a klasických) a ty mezi sebou střídat. Konfigurátor alespoň nabízí obrovskou spoustu variant těl, řemínků, materiálů, barev apod., takže je možnost si navolit si vzhled hodinek podle svých představ, celkově je možné dostat se až na více než 500 kombinací.

change
Tyto části lze u hodinek vyměnit

K dispozici bude i speciální DeLuxe box s hodinkami Connected a zmíněným mechanickým chronografem Heuer-02T Tourbillon, který přijde na astronomických 16 650 EUR (asi 450 tisíc korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku