TOPlist

Tablet s Windows Mobile 6.5, 1 GHz procesorem a sedmipalcovým displejem

Zdá se vám Touch HD2 příliš velký? A co takhle rovnou tablet s Windows Mobile 6.5, který nabídne obrovský 7″ displej a 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon? Právě takové zařízení chystá čínská společnost C-motech, do Evropy se sice nedostane, ale rozhodně stojí za to si o něm napsat více.

Netradiční zařízení jako HTC X7510 Advantage nebo tento tablet jsou určena jen pro velmi úzkou skupinu koncových uživatelů, proto se není čemu divit, že se přístroje podobné konstrukce objevují jen zřídka. Výrobce s nimi totiž nikdy nedosáhne na taková čísla prodejnosti jako u klasických telefonů. Jak jsem již zmínil v perexu, operační systém Windows Mobile 6.5 bude pohánět velmi rychlý 1 GHz procesor od Qualcommu (Snapdragon). V přístroji se nachází 3G modul, Wi-Fi a také WiMax. 3G nevyužijete jen pro data, ale i pro běžné telefonování a videohovory, což u zařízení této kategorie nebývá až tak časté (všimněte si malé VGA kamerky na přední straně pro videohovory). Informace o velikosti RAM a ROM zatím zveřejněny nebyly.

Rezistivní dotykový displej s úhlopříčkou 7″ s největší pravděpodobností nabídne WVGA rozlišení 480×800 px. Pod ním se nachází pouze tři tlačítka, veškeré ovládání se tedy bude soustředit právě na displej samotný. Na horní hraně zařízení jsou pod velkou záslepkou dostupné dva USB porty, microSDHD slot a 3,5 mm výstup na sluchátka. K dispozici by snad měl být i GPS modul a pohybový senzor, který se postará o automatickou rotaci displeje. Zajímalo by mě, za jakou koncovou cenu bude zařízení na čínském trhu nakonec dostupné, jedná se totiž o velmi zajímavé zařízení.

- - -

-

Zdroj: WMExperts.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku