Domů » Bleskovky » T-Mobile zavádí pro BlackBerry a Windows Phone platby aplikací z faktury či kreditu

T-Mobile zavádí pro BlackBerry a Windows Phone platby aplikací z faktury či kreditu

Až doteď jste mohli při nákupu aplikací a her na mobilních softwarových trzích používat platební kartu nebo PayPal účet, uživatelům chytrých telefonů a tabletů BlackBerry a Windows Phone T-Mobile nově otevírá další možnost. Jako první operátor v České republice zavádí placení za nákupy mobilních aplikací přímo z vyúčtování služeb pro tarifní zákazníky, nebo z kreditu pro Twist uživatele. Od čtvrtka si úhradu pomocí M-platby mohou vyzkoušet majitelé přístrojů BlackBerry, pro uživatele Windows Phone by měla být novinka dostupná během tohoto víkendu.

M-Platby na BlackBerry

Pokud tedy z nějakého důvodu nechcete telefonu svěřovat údaje o své platební kartě nebo jen chcete mít výdaje na telefon přehledně na jedné faktuře, stačí upravit nastavení vašeho BlackBerry World nebo Windows Phone Store. U majitelů předplacenky Twist se peníze za zakoupenou aplikaci či hru odečtou okamžitě z kreditu, tarifní zákazníci pak najdou vyúčtování na faktuře v sekci „platební služby“. Z bezpečnostních důvodů činí maximální hodnota jedné transakce přes M-platbu 1 500 korun, denní limit je nastaven na 3 000 korun s DPH. Podrobnosti o M-platbě, její aktivaci a způsobech použití najdou všichni zákazníci na webu Můj T-Mobile, v budoucnu můžeme očekávat zavedení služby i na další operační systémy.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

14 komentářů

 1. Proc ne Android? Popripade nevite, kdy by to melo fungovat i na nem?

 2. MiHaS (neregistrovaný)

  No T-Mobile není určitě první, loni jsem měl Nokia C7 (Symbian) u O2 a za aplikace jsem platil z vyučtování …

 3. Pro někoho dobrá volba.. zrovna včera jsem řešil kupování aplikací ve WP s kamarádem, který nemá účet v bance a ani ho nechce. Výplaty dostává keš, telefon platí fakturou..

  • Čože? :)

  • janac_marek: Čemu z toho nerozumíš?

  • Nemaniu účtu v banke v roku (skoro) 2013 a platenia všetkého v hotovsti. Asi by som sa ubehal k smrti.

  • Ale to je jeho věc, ne?

  • chlumik (neregistrovaný)

   Aspoň nepodporuje bankeře ktery uctujou poplatky i za prdnuti na pobocce :-)

  • MCEZA: A tvrdím podľa teba niekde, že nie je? Proste sa mi to zdá čudné. To môže, že? A pýtal si sa ma na tú moju otázku, že čože, tak som ti podal vysvetlenie.

  • Tohle chápu. Nemám účet a ani ho nikdy nebudu chtít pokud to bude alespoň trochu možné. Tuhle možnost platby bych uvítal i já ale na ios je to poněkud nereálné.

  • Také jsem dlouho neměl účet – nepotřeboval jsem ho. Ale po tom, co jsem nastoupil do práce a zaměstnavatel posílal výplatu jen na účet mi nic jeného nezbylo.

   Každopádně kdo nemusí, ať ho nemá – proč?

  • chlumik: Můžeš používat online nebo mobilní bankovnictví, jsou i produkty bez poplatků.

   solidsnake:: Sweden noncompatible osoba:-)

   mceza: Tak nějak, stačí nastoupit do společnosti, který účet vyžaduje (jako pytlíkovat bankovky a monce třeba tisicovce lidí…:-) )a je po dilema.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).