T-Mobile zavádí pro BlackBerry a Windows Phone platby aplikací z faktury či kreditu

Až doteď jste mohli při nákupu aplikací a her na mobilních softwarových trzích používat platební kartu nebo PayPal účet, uživatelům chytrých telefonů a tabletů BlackBerry a Windows Phone T-Mobile nově otevírá další možnost. Jako první operátor v České republice zavádí placení za nákupy mobilních aplikací přímo z vyúčtování služeb pro tarifní zákazníky, nebo z kreditu pro Twist uživatele. Od čtvrtka si úhradu pomocí M-platby mohou vyzkoušet majitelé přístrojů BlackBerry, pro uživatele Windows Phone by měla být novinka dostupná během tohoto víkendu.

M-Platby na BlackBerry

Pokud tedy z nějakého důvodu nechcete telefonu svěřovat údaje o své platební kartě nebo jen chcete mít výdaje na telefon přehledně na jedné faktuře, stačí upravit nastavení vašeho BlackBerry World nebo Windows Phone Store. U majitelů předplacenky Twist se peníze za zakoupenou aplikaci či hru odečtou okamžitě z kreditu, tarifní zákazníci pak najdou vyúčtování na faktuře v sekci „platební služby“. Z bezpečnostních důvodů činí maximální hodnota jedné transakce přes M-platbu 1 500 korun, denní limit je nastaven na 3 000 korun s DPH. Podrobnosti o M-platbě, její aktivaci a způsobech použití najdou všichni zákazníci na webu Můj T-Mobile, v budoucnu můžeme očekávat zavedení služby i na další operační systémy.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku