Domů » Bleskovky » Swatch považuje Apple Watch za zajímavou hračku a chystá hodinky s podporou mobilních plateb

Swatch považuje Apple Watch za zajímavou hračku a chystá hodinky s podporou mobilních plateb

Ani tradiční hodinářské společnosti se nevyhýbají trendu nositelné elektroniky, například Tag Heuer letos v březnu oznámil spolupráci s Googlem a Intelem, přičemž první plody tohoto spojení by měly přijít ještě letos. Svá želízka v ohni wearables připravuje i švýcarská společnost Swatch, zřejmě však nepůjde o chytré hodinky v pravém slova smyslu.

  

Ředitel společnosti Nick Hayek Jr v rozhovoru pro švýcarský deník Tages-Anzeiger prozradil, že ještě letos Swatch představí hodinky, které budou fungovat jako alternativa ke kreditní kartě, a to díky technologii NFC. Swatch aktuálně ladí detaily s vybranými partnery v oblasti kreditních karet. Oproti všem očekáváním ale tyto hodinky nenabídnou funkce pro sportovce, alespoň to vyplývá z Hayekova komentáře Apple Watch.

  

Jablečné hodinky jsou podle jeho slov zajímavá hračka, která má však několik zásadních neduhů – nevydrží déle než 24 hodin a jejich uživatelé nemají kontrolu nad svými daty. Hayek údajně netouží mít hodnoty tlaku a cukru v krvi uložené v cloudu nebo někde na serverech v Silicon Valley. Stejně tak nechce přijmout odpovědnost nad tím, že jeho hodinky upozorní svého uživatele na příchozí infarkt.

  

Zdá se, že jedinou chytrou funkcí hodinek od Swatch budou zmíněné bezkontaktní platby, za to se však mají odměnit vysokou výdrží – až 9 měsíců na jedno nabití. Hodinky mají být vodotěsné a vysoká nemá být ani jejich cena, začínat bude na 150 švýcarských francích (3 800 Kč bez DPH). K představení má dojít ještě během letošního roku. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Kamarádi,

  „Swatch považuje Apple Watch za zajímavou hračku“ – já prozatím považuji všechny tyto „hodinky“ za hračky …

  • Neskutečné, jak jsou někteří opravdu nepoužitelní. Ano, iPhone byl zajímavý dump telefon (předražený), ano, prodej digitální hudby není jako držet médium, ano iPad je jen zvětšený telefon…..furt dokola:D

  • Kamaráde „UNI“ , já nejsem vůbec proti takovému pokroku, ALE pokud chci nějakou takovou věc označovat jako „hodinky“ ,tak od nich tuto funkci očekávám, nikoliv že mi bez nabíječky za 2 dny neukážou kolik je hodin ….

  • Jan (neregistrovaný)

   Ked pocujem slovo „hodinky“, napadne ma nositelne zariadenie isteho tvaru, ukazujuce cas. Nad vydrzou som sa nikdy nezamyslal.

  • Kamaráde „JAN (NEREGISTROVANÝ)“ – máš pravdu, u hodinek nad výdrží baterie nemusíš přemýšlet, jednoduše fungují celé roky bez nabíječky (některé i bez baterie) :-)

  • Robinek (neregistrovaný)

   Lubiczech: Ty si ten pokrok představuješ teda zajímavě… Takže jak by to podle tebe mělo fungovat? Mělo by se počkat se všim až to bude moct sloužit na 100% podle tvojich představ a až pak to vydat? To pak nevim ale kdo by ty hyperefektivní baterie vyráběl pro zařízení která neexistují.

  • Jan (neregistrovaný)

   Stale si nemyslim, ze by nizka vydrz nejak popierala zakladnu funkciu hodiniek. Cim vyssia vydrz, tym lepsie, ale pokial zvladnu pracovny den, je mi to jedno.

 2. fero (neregistrovaný)

  Výborný nápad platit hodinkami mi přijde daleko smysluplnější než telefonem

 3. jirka (neregistrovaný)

  Konecne to nekdo nazval pravym jmenem – hracka

  • Robinek (neregistrovaný)

   Hračky jsou dobrý věci :-) Mě fascinuje kolik lidí si furt hraje na dospěláky a tváří se, že hrát si se zařízeníma je něco na co by se mělo koukat z patra. Když mi něco baví, tak si hraju. Tak to mam já. Ty se třeba celej život nasírej a votravuj u „práce“ :D

  • Robinek (neregistrovaný)

   A mimochodem myslim že spíš použili slovo gadget než toy v originále ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).