Domů » Bleskovky » Světlo podle denní doby. Philips Hue nově podporují adaptivní svícení z HomeKitu

Světlo podle denní doby. Philips Hue nově podporují adaptivní svícení z HomeKitu

Pokud používáte Apple HomeKit a chytré žárovky Philips Hue, možná vás potěší, že od nynějška můžete využívat výhod funkce Adaptive Lightning.

Tato funkce umožňuje automaticky měnit barvu světla podle denní doby. Vzhledem k cirkadiálnímu rytmu našich těl bychom měli být v ranních hodinách vystaveni světlu, které se ve spektru blíží k modré a bílé. Před spaním a ve večerních hodinách bychom naopak měli svítit červenou nebo oranžovou barvou.

adaptive lighting ios 14 homekit 1500x1000 1

Výhodou této funkce je, že světla zůstanou nastavena ve svém barevném odstínu i pokud je vypnete a zapnete.

Funkce Adaptive Lightning je u HomeKitu k dispozici od iOS 14 a slouží k ovládání chytrých žárovek a světel různých výrobců. Pokud ovšem tito výrobci do svých zařízení přidají právě podporu HomeKitu.

Jak novou funkci aktivovat?

Pokud chcete novou funkci aktivovat, spusťte aplikaci Domácnost. Zvolte světlo, které chcete ovládat. Po otevření možností daného světla byste měli ve spodní části obrazovky vidět šest barevných možností. Pokud je zvolené světlo kompatibilní s Adaptive Lightning, první možnost, která je znázorněna jako kombinace modré a zlaté barvy, aktivuje tuto funkci.

Toto je v oblasti chytrých domácností velký krok pro Apple, protože žárovky Philips má doma už obrovské množství lidí. Kromě Philipsu dnes HomeKit podporuje i další velké zástupce chytrého osvětlení, jako je Nanoleaf nebo Lifx.

Jde to i bez HomeKitu

Nemáte iPhone a nepoužíváte HomeKit? Nevadí. I pro majitele zařízení s Androidem existuje řešení. V mobilní aplikaci Philips Hue, nebo na webu MeetHue.com, přejděte do nabídky Hue Labs, kde najdete scénu Time-based light. Ta vám dovolí upravovat barvu světla podle aktuálního času.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Skvělá zpráva! Homekit je na smarthome naprosto nejlepší, proti němu je Google Home dětská hračka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).