Šuškanda: FSC připravuje nabušené PPC Loox PHN800 (oživeno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Včera jsme vás v naší recenzi seznámili se zařízením Loox N520. Fujitsu Siemens Computers však připravují novou řadu Looxu a jeho vlajkovou lodí by se tak mělo stát zařízení označované jako Loox PHN800. Písmena PHN signalizují slova ,,PHone Navigation,,.

Na internetu se také objevila první fotografie, kterou má však na svědomí jeden z fanoušků série Looxů, a trochu si s ní pohrál v Photoshopu. Alespoň si díky ní můžete udělat představu, jak bude zařízení vypadat. Mnohem zajímavější jsou však jeho hardwarové vlastnosti. PHN800 by měl nabídnout operační systém Windows Mobile 5.0 Phone edition, který bude pohánět procesor Intel XScale s taktem 624MHz (zatím nejrychlejší mobilní procesor, jaký Intel nabízí). K zahození není ani 256MB velká ROM paměť a 64MB RAM.

Z podporovaných sítí se můžete těšit na GSM, GPRS a hlavně UMTS. Bluetooth a Wi-Fi je samozřejmostí a integrovaný GPS přijímač s čipem SiRF Star III už jen doplňuje tuto pekelnou kombinaci parametrů. Displej se nese ve znamení klasických parametrů, 320×240 s úhlopříčkou 2,8″ dnes nikoho neurazí, ale VGA rozlišení by mu sedělo mnohem více. K psaní můžete použít integrovanou mini klávesnici (podobně jako například u HP iPAQa hw6515). Loox bude podporovat paměťové karty typu SD I/O.

O PPC s takovými parametry, jaké nabízí Loox PHN800, jsem již dlouho snil a ve FSC konečně pochopili, co nároční uživatelé požadují. Dočkat bychom se jej mohli v červnu 2006, ale cenu si raději netroufám odhadnout.

15.12.2005 – aktualizováno: Na webu MSmobiles se dnes objevila informace, že se jedná o podvrh. O fotografii již bylo řečeno, že byla upravena v Photoshopu, ovšem parametry a název zařízení se zdály být věrohodné, avšak vše je výmysl. Je to škoda, parametry zařízení se mi opravdu zamlouvaly.

Návrh Looxe PHN800
Koncept Looxe PHN800 

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku