Domů » Bleskovky » Surface Pro 8 se údajně dočká jedné dlouho opomíjené technologie

Surface Pro 8 se údajně dočká jedné dlouho opomíjené technologie

Už příští týden Microsoft představí nová zařízení z rodiny Surface a zřejmě to bude velké. Očekává se příchod hned několika nových zařízení, přičemž některá z nich nepřinesou pouze výměnu procesoru, ale významnější přepracování. Prakticky jisté je odhalení počítačů Surface Pro 8 a Surface Book 4, kromě toho se poměrně hlasitě mluví o tabletu Surface Go 3 a komunikátoru Surface Duo 2. Soupisu očekávaných změn jsme se věnovali v tomto článku, ovšem redakce serveru TheVerge přišla s několika novými informacemi.

První Surface s Thunderboltem?

O tom, že Surface Pro 8 změní design, není pochyb; díky většímu displeji a tenčím rámečkům by se měl podobat ARMovému Surface Pro X. Patrně dojde i na redukci tloušťky, což má odnést jedna stálice – USB-A port. Namísto něj se má počítač spoléhat na USB-C s rozhraním Thunderbolt, kterému se v Microsoftu dosud vyhýbali obloukem, údajně kvůli bezpečnosti.

thunderbolt 4 1

Microsoft pravděpodobně vsadí na nejnovější generaci Thunderboltu, která je zpětně kompatibilní i se standardem USB, takže bychom se měli dočkat široké podpory periferií včetně externích grafických karet.

Podle TheVerge by Thunderbolt měly dostat pouze vybrané modely Surface Pro 8, je tedy možné, že některé si tradiční USB-A ponechají.

Surface Pen s haptickou odezvou?

Další z možných novinek je přisuzována stylusu Surface Pen, který by měl ve spolupráci s počítačem Surface Book 4 disponovat haptickou odezvou. Kromě toho by se měl tento stylus přichytávat na stranu počítače, odkud se bude zároveň dobíjet.

Surface Go 2 05
Microsoft Surface Pen

Surface Book 4 by se rovněž měl dočkat 120Hz displeje s podporou funkce Dynamic Refresh Rate, která má obnovovací frekvenci měnit podle potřeby.

Tisková konference Microsoftu se odehraje příští týden 22. září, začínat bude v 17:00 našeho času.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).