Domů » Bleskovky » Surface Pro 7 dostane výrazně tenčí rámečky, USB-C a podporu LTE

Surface Pro 7 dostane výrazně tenčí rámečky, USB-C a podporu LTE

V úterý se koná tisková konference Microsoftu, na které budou představené nové počítače Surface. Podle poslední upoutávky bychom se měli dočkat nových a inovativních věcí, předpokládáme tak nejen příchod vylepšených současných zařízení, ale i zbrusu nových produktů, především dlouze spekulovaného počítače se dvěma displeji.

Francouzský web Frandroid údajně získal přístup k uniklým fotografiím chystaných počítačů, a i když tyto fotografie kvůli zabezpečení svého zdroje nezveřejnil, poskytl alespoň popis novinek.

Surface 7 a Surface Pro 7

Poslední tři generace počítače Surface Pro si byly designově poměrně podobné, u chystané sedmé generace bychom se však měli dočkat výrazné proměny. Výrazně se mají ztenčit rámečky okolo displeje, francouzský zdroj hovoří o téměř bezrámečkovém displeji a počítač přirovnává k poslednímu iPadu Pro. Rámečky nicméně nemají být po celém obvodu stejně široké, horní a spodní mají být kvůli fotoaparátu a magnetu mírně širší.

Nový Surface má také přijít o porty USB-A a MiniDisplay Port ve prospěch USB-C. K dispozici pravděpodobně bude i verze s LTE konektivitou, kterou údajně bude pohánět Qualcomm Snadpragon 8cx.

Microsoft prý také odhalí nový Surface Pro s tradičním designem, který by si měl ponechat i procesory od Intelu. I tato verze má dostat USB-C port, ten však nahradí MiniDisplay Port; USB-A má zůstat na místě.

Podle Frandroid byly tyto počítače vyvíjeny pod označením Campus a Harper, jejich prodejní názvy mají údajně být Surface 7 a Surface Pro 7.

Surface Laptop 3

Microsoft v úterý představí i nový Surface Laptop. I tento počítač dostane USB-C, a to dokonce v páru. Surface Laptop prý také dostane tři nové barvy – pískově žlutou, ledovcově modrou a makově červenou. Nové počítače mají dostat tradiční klávesnice s Alcantara povrchem, v nabídce prý ale bude i verze bez něj.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. No som zvedavý. Lebo už Pro 6 a aj Surface book 2 maju dost tenke ramy, akurát co sa držania týka. Skôr by som ich privítal pri Laptope.
    Privítal by som ale ClearBlack technologiu, ovládanie v rukaviciach, Mikrofony HAAC, ddr4 ramky a poriadny jas displeja

  2. No různé velké rámečky jsou pěkný hnus a snad je mít nebudou. Lepší mít všude 5 mm než na jedné straně 2 a na druhé 7 pak to hnusně vypadá..

  3. me ty sirsi ramecky spis vyhovujou – mam Surface 3 a muzu tablet drzet pevne v 1 ruce a druhou tam neco matlat…

  4. Ipad pro má tenčí rámečky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).