Domů » Bleskovky » Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

V letošním roce bychom se mohli dočkat návratu systému Windows na mobilní zařízení. Nemá se však jednat o žádnou speciální verzi Windows Mobile, ale o systém založený na klasických počítačových Windows. První vlaštovkou by mohlo být zařízení v Microsoftu interně nazývané Andromeda, což má být skládací kapesní počítač se schopností telefonovat.

WalkingCat, který je známý svými objevy v kódech, našel v nejnovější verzi vývojářských nástrojů pro Windows 10 řadu souborů nazvaných „zařízení Andromeda“, popř. „Andromeda OS“. Budoucí verze Windows mají totiž fungovat modulárně – základem pro všechny má být adaptivní Windows Core OS, a nad ním budou fungovat moduly pro různé typy zařízení. U těch mobilních to má být právě modul Andromeda OS, u tradičních počítačů to má být modul Polaris; o něm se mimochodem SDK zmiňuje také.

Přestože modul Andromeda má podporovat jak procesory ARM, tak x86, předpokládá se, že bájný Surface Phone (ať se bude ve skutečnosti jmenovat jakkoliv) vsadí na první variantu. Zařízení má svou konstrukcí připomínat klasický papírový blok, u kterého bude velmi důležitá podpora stylusu. Doufáme, že Microsoft tento projekt dotáhne až do konce, a nezastaví jej těsně před uvedením, což se v minulosti už několikrát stalo.

Surface Phone alias Andromeda: Microsoft v patentu odhaluje, proč má skládací zařízení smysl

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. SKD Windows 10? Bud je to preklep nebo mi asi neco uteklo

  • to je tak, kedze MS ako obvykle nic nehovori, tak novinari spekuluju

  • A neni to nahodou vycteno uživatelem WalkingCat z API neboli s Windows SDK? :-)
   Nebo je SKD nejakej tajnej spolek zednaru, co chteji znicit svet? :-D

  • nie su, ale spekuluju o tom novinari napr tu na SM, alebo mspoweruser ci kde to bolo prvykrat. Asi v MS na niecom takom pracuju, ale ci to aj vydaju nie je jasne. Ved v dalsom SDK to uz nemusi byt.

  • To je take pravda, ale ze by to byl takovy extrem, ze by to hned v dalším SDK nebylo, to si nemyslim. Bud to vyjde a nebo zrusim před vydanim.

 2. Jakub Karásek

  Samozřejmě se jedná o SDK, patrně zaúřadoval autocorrect a já si toho nevšiml Děkuji za upozornění.

 3. Tak ne asi že bude. :)
  Je jasné že ale bude drahý. :D

 4. Andromedu potvrdil aj Tom Warren, spolu s novými HoloLens.

 5. Věty typu ,,Suraface phone je jen vysněný přístroj místních WP fanatiků.“ Jsem nikdy moc nechápal a bral je spíše jako útočnou větu proti fanouškům WP bez podložených faktů či čehokoliv.

 6. Microsoftu chybí vize, koncepce a clovek, který bude mít sílu a důvěru vedení tyhle věci prosadit. Bez toho to vypadá, jak to vypadá :-(

  • Souhlasim. Ovsem divize Surface vypadá že zatím funguje skvěle. Mají vizi, koncepci i sílu ji prosadit.
   Hlavně inovovat. :)

 7. Osobně myslím ,že pod 30 klacku nepujde, ale rozhodně bude lepší než debilní android.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).