Domů » Bleskovky » Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

V letošním roce bychom se mohli dočkat návratu systému Windows na mobilní zařízení. Nemá se však jednat o žádnou speciální verzi Windows Mobile, ale o systém založený na klasických počítačových Windows. První vlaštovkou by mohlo být zařízení v Microsoftu interně nazývané Andromeda, což má být skládací kapesní počítač se schopností telefonovat.

WalkingCat, který je známý svými objevy v kódech, našel v nejnovější verzi vývojářských nástrojů pro Windows 10 řadu souborů nazvaných „zařízení Andromeda“, popř. „Andromeda OS“. Budoucí verze Windows mají totiž fungovat modulárně – základem pro všechny má být adaptivní Windows Core OS, a nad ním budou fungovat moduly pro různé typy zařízení. U těch mobilních to má být právě modul Andromeda OS, u tradičních počítačů to má být modul Polaris; o něm se mimochodem SDK zmiňuje také.

Přestože modul Andromeda má podporovat jak procesory ARM, tak x86, předpokládá se, že bájný Surface Phone (ať se bude ve skutečnosti jmenovat jakkoliv) vsadí na první variantu. Zařízení má svou konstrukcí připomínat klasický papírový blok, u kterého bude velmi důležitá podpora stylusu. Doufáme, že Microsoft tento projekt dotáhne až do konce, a nezastaví jej těsně před uvedením, což se v minulosti už několikrát stalo.

Surface Phone alias Andromeda: Microsoft v patentu odhaluje, proč má skládací zařízení smysl

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.