Domů » Bleskovky » Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

Surface Phone bude. Nové důkazy přicházejí z posledního SDK Windows 10

V letošním roce bychom se mohli dočkat návratu systému Windows na mobilní zařízení. Nemá se však jednat o žádnou speciální verzi Windows Mobile, ale o systém založený na klasických počítačových Windows. První vlaštovkou by mohlo být zařízení v Microsoftu interně nazývané Andromeda, což má být skládací kapesní počítač se schopností telefonovat.

WalkingCat, který je známý svými objevy v kódech, našel v nejnovější verzi vývojářských nástrojů pro Windows 10 řadu souborů nazvaných „zařízení Andromeda“, popř. „Andromeda OS“. Budoucí verze Windows mají totiž fungovat modulárně – základem pro všechny má být adaptivní Windows Core OS, a nad ním budou fungovat moduly pro různé typy zařízení. U těch mobilních to má být právě modul Andromeda OS, u tradičních počítačů to má být modul Polaris; o něm se mimochodem SDK zmiňuje také.

Přestože modul Andromeda má podporovat jak procesory ARM, tak x86, předpokládá se, že bájný Surface Phone (ať se bude ve skutečnosti jmenovat jakkoliv) vsadí na první variantu. Zařízení má svou konstrukcí připomínat klasický papírový blok, u kterého bude velmi důležitá podpora stylusu. Doufáme, že Microsoft tento projekt dotáhne až do konce, a nezastaví jej těsně před uvedením, což se v minulosti už několikrát stalo.

Surface Phone alias Andromeda: Microsoft v patentu odhaluje, proč má skládací zařízení smysl

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Evzen
Anonym
Evzen

SKD Windows 10? Bud je to preklep nebo mi asi neco uteklo

Q
Anonym
Q

to je tak, kedze MS ako obvykle nic nehovori, tak novinari spekuluju

Evzen
Anonym
Evzen

A neni to nahodou vycteno uživatelem WalkingCat z API neboli s Windows SDK? :-)
Nebo je SKD nejakej tajnej spolek zednaru, co chteji znicit svet? :-D

Q
Anonym
Q

nie su, ale spekuluju o tom novinari napr tu na SM, alebo mspoweruser ci kde to bolo prvykrat. Asi v MS na niecom takom pracuju, ale ci to aj vydaju nie je jasne. Ved v dalsom SDK to uz nemusi byt.

Tray1
Anonym
Tray1

To je take pravda, ale ze by to byl takovy extrem, ze by to hned v dalším SDK nebylo, to si nemyslim. Bud to vyjde a nebo zrusim před vydanim.

Tray1
Anonym
Tray1

Tak ne asi že bude. :)
Je jasné že ale bude drahý. :D

Zaklinac
Uživatel
Zaklinac

Andromedu potvrdil aj Tom Warren, spolu s novými HoloLens.

Tray1
Anonym
Tray1

Věty typu ,,Suraface phone je jen vysněný přístroj místních WP fanatiků.“ Jsem nikdy moc nechápal a bral je spíše jako útočnou větu proti fanouškům WP bez podložených faktů či čehokoliv.

Fe
Anonym
Fe

Microsoftu chybí vize, koncepce a clovek, který bude mít sílu a důvěru vedení tyhle věci prosadit. Bez toho to vypadá, jak to vypadá :-(

Tray
Anonym
Tray

Souhlasim. Ovsem divize Surface vypadá že zatím funguje skvěle. Mají vizi, koncepci i sílu ji prosadit.
Hlavně inovovat. :)

ladin1001
Uživatel
ladin1001

Osobně myslím ,že pod 30 klacku nepujde, ale rozhodně bude lepší než debilní android.

pejvl
Uživatel
pejvl

jestli to budou plnohodnotný Win do kapsy kolem 30k, tak do toho určitě pujdu

Ivan
Anonym
Ivan

Lidska blbost je nekonecna.

Ivan
Anonym
Ivan

Lidska blbost nezna hranic.