Domů » Bleskovky » Surface Phone alias Andromeda: Microsoft v patentu odhaluje, proč má skládací zařízení smysl

Surface Phone alias Andromeda: Microsoft v patentu odhaluje, proč má skládací zařízení smysl

Microsoft má v příštím roce představit nový smartphone, respektive skládací zařízení se schopností telefonovat. Existenci tohoto zařízení, které je v médiích pojmenováno jako Surface Phone či Project Andromeda, dokazují některé úniky, a hlavně detaily z poměrně podrobných patentových přihlášek. Jedna z nich dokonce odhaluje vysvětlení, proč nastal ten pravý čas pro představení skládacího zařízení se dvěma displeji.

V současné době je podle Microsoftu hlad po velkých displejích, což však činí zařízení větší a méně mobilní – uživatelé přitom stále touží, aby jim telefon dobře padnul do ruky a dobře se přenášel v kapse od kalhot. Z tohoto důvodu mají mít zařízení se dvěma displeji zajištěnou popularitu, neboť mohou zastoupit jak funkci telefonu, tak tabletu. V otevřeném stavu mají být displeje údajně natolik blízko sobě, že mají působit, jako by se jednalo o jeden celistvý panel.

Zařízení má být možné „zavřít“ dvěma způsoby – buď displeji k sobě, kdy budou oba chráněny, nebo naopak do stavu, kdy je jeden displej vpředu, druhý vzadu. Při druhé možnosti bude patrně možné telefon využívat jako standardní smartphone. Nejnovější odhalená patentová přihláška dokonce hovoří o tom, že by měl být jeden z displejů vybaven haptickou odezvou

Na otázky ohledně Surface Phone nedávno odpovídal i prezident Microsoftu pro Indii Anant Maheshwari. Na otázku, jaké je poslední slovo společnosti Microsoft ohledně výroby smartphonů, odvětil, že žijeme ve světe, v němž bychom neměli nikdy mluvit o posledních slovech. Na detaily o chystaném Surface Phone byl však z pochopitelných důvodů velmi skoupý, uvedl však, že v Microsoftu se soustředí na nové form-factory, které nastolila stávající linie zařízení řady Surface.

Co se mobilních zařízení týče, redmondští spolupracují s hlavními výrobci a poskytovateli operačních systémů, aby s jejich pomocí přinášeli nové aplikace a zkušenosti. Přestože se tedy spekuluje o novém skládacím smartphonu s Windows 10, Maheshwari tvrdí, že operační systém není v dnešním světě tím nejdůležitějším – on sám používá Office 365 jak na Surface, tak na zařízeních s iOS a Androidem.

V rozhovoru tak o Surface Phone nepadlo žádné rozhodné ANO či NE, takže můžeme pouze spekulovat, zda skládací smartphone s logem Microsoft v příštím roce přijde, či zda technologie ještě nedokázala dozrát, aby ji bylo možné poslat brzy na trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments