Domů » Bleskovky » Surface Laptop: nové barvy a prodloužená možnost povýšit Windows 10 S na Pro

Surface Laptop: nové barvy a prodloužená možnost povýšit Windows 10 S na Pro

Počátkem května odhalil Microsoft svůj vůbec první notebook nazvaný Surface Laptop. Toto zařízení bylo představeno v několika hardwarových konfiguracích a čtyřech barvách, ty však byly (kromě platinové) limitovány pouze na model s procesorem Intel Core i5 a 256GB pamětí, prodávaný v USA. Nyní si však mohou barevné Surface Laptopy kupovat i zájemci v dalších 20 zemích světa.

Surface Laptop je prodáván s operačním systémem Windows 10 S, který výměnou za zvýšenou výdrž, stabilitu a bezpečnost neumožňuje instalaci aplikací z třetích stran. U tohoto zařízení je však možné tento systém bezplatně upgradovat na Windows 10 Pro, dosud to bylo možné do konce letošního roku, nyní Microsoft akci prodloužil až do konce března příštího roku.

Windows 10 S není jenom o nepodpoře aplikací mimo Store, omezení je více

Bohužel v tuzemském Microsoft Store si zařízení Surface nekoupíte, je však možné je objednat ze zahraničních mutací; nám nejblíže jsou rakouský a německý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments