Domů » Bleskovky » Supersíla na dosah. Za pár dní se dočkáme exoskeletu s umělou inteligencí

Supersíla na dosah. Za pár dní se dočkáme exoskeletu s umělou inteligencí

Letošní ročník veletrhu IFA v Berlíně, který startuje 31. srpna, zřejmě bude plný překvapení. Mezi představenými novinkami totiž bude robotický skelet od společnosti LG. Jmenuje se LG CLOi SuitBot je vyroben tak, aby působil na spodní část těla a dal tak člověku supersílu.

Robotický skelet představuje zcela novou éru v oblasti nositelné elektroniky, která nám doposavad přinášela rozšířené funkce smartphonů. Nyní posiluje samotného nositele. Hlavní myšlenka je, že to usnadní fyzickou práci a zamezí úrazům a zraněním. Společnost LG spolupracovala při návrhu a konstrukci robota se startupem SG Robotics, který již delší dobu studuje právě vliv robotiky na kvalitu života.

LG CLOi SuitBot2

Díky komfortním a přirozeně se otáčejícím spojům vám SuitBot poskytne možnost uvolněného pohybu bez zábran. Posílí spodní část vašeho těla a funguje za všech okolností. Díky své konstrukci vám také umožní snadné oblékání pracovního oděvu.

LG CLOi SuitBot dokonce využívá umělou inteligenci. Ta má za úkol analyzovat prostředí, ve kterém se pohybujete a vaše biometrické údaje. Díky tomu se neustále učí, vyvíjí a přizpůsobuje. Ve výsledku by měla zajistit optimální pohyb a maximální účinnost.

Hyundai chce vyrábět levné exoskelety pro zdravotnictví a průmysl

LG rovněž plánuje propojit tento skelet s další robotikou, jež společnost poskytuje k vytvoření inteligentní pracovní sítě a k optimalizaci pracovního procesu ve výrobě, logistice a distribuci.

Naše redakce v těchto chvílích míří do Berlína, jelikož většina výrobců si tiskové konference naplánovala na následující dva dny (pro veřejnost se brány výstaviště otevírají až v pátek, pro novináře už ve středu). Nezapomeňte nás tedy sledovat – budeme pro vás mít spoustu zajímavých novinek z letošního ročníku veletrhu spotřební elektroniky IFA 2018.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

7 komentářů

 1. Tohle se mi moc líbí!!

 2. Super ! budoucnost je tu ! Klece / roboti jako ve Vetrelci nebo Pacific Rim se blizi :))

 3. Ford v USA už tohle má. Ale tam je rozdíl v ten, že se to čistě použivá na hrubou sílu, takže bez žádné AI, dělají se mi alergické pupínky, když čtu

  “ neustále učí, vyvíjí a přizpůsobuje. Ve výsledku by měla zajistit optimální pohyb a maximální účinnost.“

  To mi to jako bude říkat, choď rychleji, zvedej takhle, ohni se takto, přidej? Takový nástroj je podle mě úžasná věc, lidem to dává šanci mít práci a nepřijít o ní kvůli robotu, tahle věc tu šanci zase snižuje, navíc vám to bude kecat do toho, jak to máte dělat.

  • Ale prd.. Uci se proto aby to pouzivani bylo prijemnejsi a ne proto aby ti to rozkazovalo.

   Ano roboti v budoucnu pripravi lidi o manualni praci, je to soucasti inovace lidstva. Ale kreativitu jakou maji lidi mit stale nebudou. Cili obory kde je kreativa potreba jsou naprosto v klidu :)

  • Když tomu nerozumís nekomentuj to.

 4. Za projekt a inovaci jedba, ale na druhou stranu uz tak delaji z lidi montovni roboty v tovarnach, tak proc je jeste nevylepsit, ze…

  • Lidi si to jeste radi vezmou sami, protoze se nam tyhle veci libi, stejne jako smartphon, ktery neustale vi kde jsem a vi o me prvni posledni…všechno dobrovolne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).