TOPlist

Sunnysoft uvádí na český trh nové solární nabíječky Powertraveller pro PDA a notebooky

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Sunnysoft uspořádala ve středu 27. května tiskovou konferenci, jejíž hlavní náplní byla prezentace a uvedení výrobků značky Powertraveller na český trh. Na SmartManii jste si už dříve mohli přečíst recenzi malé solární nabíječky Powermonkey eXplorer, nově představené produktové řady SolarGorilla a PowerGorilla toho ale umějí mnohem více.

SolarGorilla je velmi zajímavě vyhlížející solární nabíječka na cesty, kterou využijete pro napájení či dobíjení notebooků, PDA, mobilních telefonů či externích GPS přijímačů. Jen pro upřesnění, o napájení notebooků se stará 24V výstup, 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet záložní zdroj PowerGorilla, který si přiblížíme o několik odstavců níže.

Celý systém se skládá z dvojice solárních panelů, které se aktivují při vystavení na sluneční světlo. Konstrukce vypadá na první pohled velice zdařile a pevně, nemělo by ji tedy vadit ani náročnější zacházení na cestách. Výkon nabíječky je závislý na síle slunečního záření a počátečním nabití zařízení.

- - -
SolarGorilla a PowerGorilla

PowerGorilla naopak funguje jako záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků, PDA a dalších zařízení. Kapacita vnitřní baterie je velmi zajímavých 21 000 mAh! Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5-24 V), dokáže PowerGorilla napájet a dobíjet velké množství dnes dostupných notebooků; jedná se vlastně o takovou mobilní UPSku. Stejně jako SolarGorilla, obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku. Podle informací z tiskové zprávy dodá PowerGorilla vašemu notebooku 2 – 5 hodin života, naopak mobilní telefon dokáže nabít až 20× za sebou (podle typu baterie), což je velmi zajímavé.

- - -
Fotografie z tiskové konference

Kromě těchto dvou systémů jsou k dispozici i další řešení, která vám pomohou získávat energii na cestách. Jedná se o již zmíněnou sadu Powermonkey eXplorer, která nabízí kompaktní solární panely a 2200 mAh akumulátor ve velmi pevném pouzdře, které odolá vlhkosti, prachu i tvrdému nárazu.

- - -
:-)

Výrobce ke svým produktům nabízí sadu s velkým množstvím konektorů, takže by neměl být problém napájet téměř jakékoliv zařízení. Zajímavý mi přišel i doplněk UVmonkey, který dokáže měnit intenzitu UV záření, a vy podle toho poznáte, jak efektivně vaše nabíječka zpracovává energii.

- - -

Kompletní nabídku značky Powertraveller naleznete na adrese SolarniNabijecky.cz, na SmartManii vám později nabídneme podrobné recenze produktů PowerGorilla a SolarGorilla; pokud máte nějaké návrhy, na co bychom se při testování měli zaměřit, můžete nám je napsat do komentářů k tomuto článku.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku