Sunnysoft uvádí na český trh nové solární nabíječky Powertraveller pro PDA a notebooky

-Společnost Sunnysoft uspořádala ve středu 27. května tiskovou konferenci, jejíž hlavní náplní byla prezentace a uvedení výrobků značky Powertraveller na český trh. Na SmartManii jste si už dříve mohli přečíst recenzi malé solární nabíječky Powermonkey eXplorer, nově představené produktové řady SolarGorilla a PowerGorilla toho ale umějí mnohem více.

SolarGorilla je velmi zajímavě vyhlížející solární nabíječka na cesty, kterou využijete pro napájení či dobíjení notebooků, PDA, mobilních telefonů či externích GPS přijímačů. Jen pro upřesnění, o napájení notebooků se stará 24V výstup, 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet záložní zdroj PowerGorilla, který si přiblížíme o několik odstavců níže.

Celý systém se skládá z dvojice solárních panelů, které se aktivují při vystavení na sluneční světlo. Konstrukce vypadá na první pohled velice zdařile a pevně, nemělo by ji tedy vadit ani náročnější zacházení na cestách. Výkon nabíječky je závislý na síle slunečního záření a počátečním nabití zařízení.

- - -
SolarGorilla a PowerGorilla

PowerGorilla naopak funguje jako záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků, PDA a dalších zařízení. Kapacita vnitřní baterie je velmi zajímavých 21 000 mAh! Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5-24 V), dokáže PowerGorilla napájet a dobíjet velké množství dnes dostupných notebooků; jedná se vlastně o takovou mobilní UPSku. Stejně jako SolarGorilla, obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku. Podle informací z tiskové zprávy dodá PowerGorilla vašemu notebooku 2 – 5 hodin života, naopak mobilní telefon dokáže nabít až 20× za sebou (podle typu baterie), což je velmi zajímavé.

- - -
Fotografie z tiskové konference

Kromě těchto dvou systémů jsou k dispozici i další řešení, která vám pomohou získávat energii na cestách. Jedná se o již zmíněnou sadu Powermonkey eXplorer, která nabízí kompaktní solární panely a 2200 mAh akumulátor ve velmi pevném pouzdře, které odolá vlhkosti, prachu i tvrdému nárazu.

- - -
:-)

Výrobce ke svým produktům nabízí sadu s velkým množstvím konektorů, takže by neměl být problém napájet téměř jakékoliv zařízení. Zajímavý mi přišel i doplněk UVmonkey, který dokáže měnit intenzitu UV záření, a vy podle toho poznáte, jak efektivně vaše nabíječka zpracovává energii.

- - -

Kompletní nabídku značky Powertraveller naleznete na adrese SolarniNabijecky.cz, na SmartManii vám později nabídneme podrobné recenze produktů PowerGorilla a SolarGorilla; pokud máte nějaké návrhy, na co bychom se při testování měli zaměřit, můžete nám je napsat do komentářů k tomuto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Hoz (neregistrovaný)

  Mě by docela zajímalo, jestli jde nabíjet i za špatného počasí.

 2. pk (neregistrovaný)

  Pojde ale niekolko nasobne slabsie (pomalsie)

 3. Error_404 (neregistrovaný)

  Jo, nabijecka vydrzi hodne, ale kolik zateze vydrzi solarni panely, to uz radsi neuvadej

 4. Lupik (neregistrovaný)

  hh mam neco podobyho od walle a je k tomu mnohem vice redukci, a využívám to většinou na tábře dost užitečná věcička

 5. Farao607 (neregistrovaný)

  Jenom bych chtel varovat vsechny PDA-ckare, pred koupi takove veci si zjistete jestli vase pda je schopno se pres to napajet. Mam doma gps-ku, ktera se necha napajet jen 4.5V a o jednu desetinu voltu min nebo vic uz odmita, takze tento 5V vystup by mi byl dost na prd. Takze radim zjistit moznost pda

 6. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Farao607: jj, to je velmi dobrá rada.

 7. Alesh (neregistrovaný)

  “ …UVmonkey, který dokáže měnit intenzitu UV záření,…“ nemá tam být měřit? nebo jako nechápu jak by se dala měnit intenzita UV záření…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel