TOPlist

Sunnysoft představuje univerzální lokalizaci Sunnysoft InterWrite 10 Standard pro WM6

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Společnost Sunnysoft dnes uvedla na trh novou verzi aplikace InterWrite 10 Standard pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile 6. Ta v sobě kombinuje univerzální systémovou lokalizaci do češtiny nebo slovenštiny a dále také softwarovou klávesnici InterWrite 10 Keyboard, kterou jsme vám podrobně představili v této recenzi. Celý počin je svým způsobem unikátní, protože po nainstalování dokáže lokalizovat většinu částí operačního systému, která je pro komunikátory s Windows Mobile 6 společná. Pokud jste tedy až doposud bojovali s angličtinou nebo jste čekali, až se pro vaše zařízení objeví na míru ušitá lokalizace, určitě vás tato aplikace potěší.

I když je primárně určena pro zařízení s Windows Mobile 6, rozhodl jsem se ji vyzkoušet na nových komunikátorech Touch Diamond2 a Touch Pro2. Během instalace jsem byl varován, že produkt není kompatibilní s touto verzí systému, což jsem akceptoval a pokračoval v instalaci. Po dokončení bylo potřeba provést softwarový restart a následně už na mě Touch Pro2 i Diamond2 vykoukli v české lokalizaci. Naší mateřštinou se naučila mluvit většina systémových aplikací, ostatně stačí se podívat na přiložené obrázky. Byl jsem opravdu mile překvapen. Lokalizace se samozřejmě týká jen zmíněných základních aplikací operačního systému, TouchFLO 3D nabídka a další programy dodané výrobcem zůstanou povětšinou v angličtině, i když třeba program HTC Album na mě také hovoří v naší mateřštině.

---

U Touche Pro2 byla přeložena opravdu velká část operačního systému, i když v některých kontextových nabídkách se občas objevilo několik položek v angličtině. Zkusil jsem v nastavení InterWrite aktivovat podporu češtiny pro hardwarovou klávesnici, což vyžadovalo softwarový restart, nicméně poté byla klávesnice zcela nefunkční a nebylo přes ni možné zadávat žádné znaky. To je ale pochopitelné, protože Touch Pro2 disponuje Windows Mobile 6.1 a sám jsem byl před instalací aplikace varován o problému s kompatibilitou. Po opětovném vypnutí podpory hardwarové klávesnice v InterWrite se vše vrátilo do původního stavu.

---

Výrobce nabízí ke stažení zkušební trial verzi české a slovenské lokalizace, se kterou můžete sami vyzkoušet, jak vám aplikace bude na vašem zařízení fungovat. Plná verze programu stojí 499,- Kč včetně DPH a zakoupit ji můžete v internetovém obchodě společnosti Sunnysoft.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku