Stylový smartphone T-Mobile Shadow oficiálně představen

-Americký operátor T-Mobile USA včera oficiálně představil nový smartphone Shadow, který sází na vyvážené funkce, stylový design a vylepšený uživatelský interface. Za touto novinkou stojí tchajwanský gigant HTC, který jej pro T-Mobile exkluzivně vyrábí. Už dříve jsme se s tímto telefonem mohli sekat pod označením Juno/Kii, v té době internetem kolovaly informace, že nabídne displej s VGA rozlišením a půjde tak vůbec o první smartphone s Windows Mobile, který nabídne takto jemné zobrazení.

Dnes už víme, že tomu tak není a Shadow zůstal věrný klasickému QVGA rozlišení, které však pro potřeby dnešních chytrých telefonů zcela dostačuje (úhlopříčka je 2.6″). 200MHz procesor TI OMAP sice nepatří mezi nejrychlejší, pro běh operačního systému Windows Mobile 6 Standard však zcela postačí. Server PDAdb.net uvádí, že Shadow bude vybaven 128MB RAM a 256MB ROM. Tato čísla se mi ale u smartphone platformy nezdají být příliš reálná, zejména u paměti RAM bych očekával poloviční hodnotu, bohužel oficiální dokumenty amerického T-Mobilu o stavu paměti mlčí.

- -

Z datových funkcí nechybí Wi-Fi ani Bluetooth 2.0, telefonovat však bude možné pouze v klasických GSM sítích, podpora UMTS chybí. V případě potřeby bude možné rozšířit paměť pomocí microSD/SDHC karet. Důležité momenty můžete zaznamenat pomocí integrovaného 2MPx fotoaparátu, přisvětlovací dioda ale chybí.

T-Mobile Shadow se na pultech amerických obchodů objeví 31. října, růžový operátor jej navíc bude nabízet za výhodnou cenu 150USD při upsání se na dva roky. Zda se Shadow dostane i na evropský trh zatím nevíme.

-

Další informace naleznete na oficiálních stránkách T-Mobilu.

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku