Domů » Bleskovky » Studie O2: K čemu lidé nejčastěji používají svůj chytrý telefon?

Studie O2: K čemu lidé nejčastěji používají svůj chytrý telefon?

Telefony se už dávno nepoužívají jen k telefonování či posílání textových zpráv. Staly se našimi každodenními pomocníky, asistenty, hudebními přehrávači, nástroji pro pořizování fotek a videa a často si s nimi krátíme volný čas. Britský operátor O2 si nechal zpracovat studii, která měla za úkol zjistit, k čemu uživatelé své telefony nejčastěji používají a výsledky jsou opravdu překvapivé.

Nejvíce času během dne uživatelé tráví na Internetu. Na druhém místě jsou sociální sítě a třetí příčku obsazuje poslech hudby. Čtvrtou nejčastější činností je hraní her a až na pátém místě najdeme telefonování. V těsném závěsu za ním je vyřizování e-mailů a posílání textových zpráv. Poslední tři příčky patří sledování filmů, čtení elektronických knih a fotografování.

A jak svůj chytrý telefon využíváte ty? Také je u vás volání až druhořadé a častěji využíváte jiné funkce nebo telefon neodlepíte od ucha? Budeme rádi, když nám své poznatky napíšete do komentářů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. Ondřej Gardavský

  U mě by celkem seděly ty první dvě příčky, pak by bylo volání, texting (ovšem málokdy skrze SMS) a e-maily. Hudba, hry, filmy a knihy pak někde hluboko dole okolo nuly.Místo nich by byly činnosti, co v té studii vůbec nejsou…

 2. U mě je to složitější, žebříček spojený s komunikací by seděl, multimedia jsou přesunuté na iPod. Faktem je, kdybych měl iPhone, žebříček by asi i více méně seděl.

 3. sedí, jen social bych přesunul až za hry

 4. Hlavně internet, ale už mi to asi skončilo, po roce pohodičky, kdy jsem si užíval internetu od o2 za dvacku týdně bez omezení, se mi v neděli začal uplatňovat fup limit, tak že teď 37MB týdně to si moc neužiju, to je za půl hoďky pryč.

 5. Nelson (neregistrovaný)

  on telefon od O2 jde k něčemu používat ? pokud tedy neplatím premium tarif 1500,-, haha

 6. boba (neregistrovaný)

  Twiter,iNet,hry,video,sms a provlam mesicne 0-10minut

  Tolik me statistiky.

 7. U mna sa zhoduje iba internet, ostatne na mna takmer vobec nesedi (moje poradie: internet, e-mails, phone calls, messaging – bez SMS, games). Social media a music v telefone vobec neriesim a uprimne uz vobec nechapem masochistov co pozeraju v telefone filmy/serialy, na to potrebujem min. 60″ uhlopriecku.

  • 1 díl TBBT v telefonu před spaním mi sežere asi 10% z baterie, 60″ plasma pořádně protočí elektroměr. Výsledek? Stejná intelektuální zábava za mnohem mnohem více peněz. Proč?:-)

  • Kazdy mame ine uchylky…

  • To tedy, 60″ plasma by mě v ložnici nenapadla:-)

  • Tak to teda nie, v spalni (u mna) nesmie byt ziadna elektronika, ani mobil.

  • zafik (neregistrovaný)

   A budis se klasickym natahovacim budikem ze?

  • Nie, budik si nastavim na mobile, ale ten necham vo vedlajsej izbe. To ma pekne donuti vstat a nezaspat.

  • No takova blbost to je a jak prijde vhod treba ve vlaku ;-) A takovych „blbosti“ mame… SD karty, Bluetooth, GPS, fotak, standardni mini-USB konektor atd. Tohle dela s chytreho telefonu CHYTRY telefon. Bohuzel soucasny vyvoj mobilni techniky je ovladan samymi jednoduchymi PITOMCI, kteri reknou „dyt to nikdo nepouziva, tak to zrusime…“.

 8. U mě by bylo pořadí 1) Internet; 2) Music; 3) Emails; 4) Phone calls+ 5) Texting 6) Camera; Zbytek uvedených možností na telefonu prakticky nepoužívám, od toho mám tablet :)

 9. Dever (neregistrovaný)

  U mě je to tak něják všechno na stejno, ale vedou spíše ty klasické věci jako telefonování,sms,popř. chat na FB

 10. joe (neregistrovaný)

  Ja teda telefon pouzivam uplne nejcasteji jako hodiny.

 11. LukynZ (neregistrovaný)

  Tak to doufam ze O2 s tim svym internetem neco udela, protoze to jeho mesicni FUP je s temi tydenimi limity pekna lez.

 12. ja ako majiteľ androidu nesúhlasím

  ved prvé by mali byť benchmarky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).