Domů » Bleskovky » Sto tisíc Modelů 3: Tesla je na dobré cestě, vyhráno ale ještě nemá

Sto tisíc Modelů 3: Tesla je na dobré cestě, vyhráno ale ještě nemá

Tesla před několika dny překonala milník 100 000 vyrobených Modelů 3, alespoň tedy podle zdrojů serveru Electrek. Tesla totiž jako tradičně nic nekomentuje a tisková prohlášení nechává až na konec čtvrtletí.

Přelomový rozhovor Elona Muska: obavy z AI, elektrické letadlo a zálohování mysli

Jde o významný milník, na němž je nejzajímavější rychlost jeho dosažení. Byť měla Tesla v počátcích výroby Modelu 3 zásadní problémy, zjevně se povedlo je vyřešit. Hranice sto tisíc aut tak bylo dosaženo mnohem rychleji, než u Modelu S i Modelu X. Co je ještě zajímavější je fakt, že této hranice Model 3 dosáhl rychleji, než jakékoliv jiné elektrické auto v historii.

Tesla nesmí usnout na vavřínech

Ačkoliv je rychlost produkce velmi slušná, je třeba vzít v úvahu, že existuje předobjednávka na 455 tisíc kusů tohoto vozu. Muskova automobilka tedy rozhodně nemůže usnout na vavřínech a musí pracovat na dalším zrychlování výroby. Podle Electreku v minulých týdnech vyráběla více než 1 000 aut denně, přičemž značná část z nich byl právě Model 3.

Poptávka po tomto „dostupném“ voze pravděpodobně vzroste ve chvíli, kdy Tesla začne nabízet základní model za 35 000 USD (780 tisíc Kč). Reálné zahájení výroby této nejlevnější varianty bývá odhadováno na přelom roku. Je však velmi podstatné, aby Tesla udržela a pokud možno i zvýšila tempo výroby, v současnosti by se totiž prodej za tuto cenu nevyplatil.

Už nyní však Tesla vyrábí elektromobily rychleji, než tradiční výrobci. Je to dáno i tím, že má k dispozici největší továrnu na baterie na světě, takže na rozdíl od mnohých konkurentů nemusí čekat na dodávky od partnerů. Po dodání aut z předobjednávek a spuštění prodejů základní varianty tak dost možná Model 3 zaujme pozici nejpopulárnějšího elektrického vozu v historii.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. mit rekordni ztraty nepovazuji za dobrou cestu.

  2. Pořád řeším, jestli Model 3 nebo počkat na Y. Přece jen ten sedan-like styl je nepraktický :(.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).