Steve Jobs má vlastní archiv. Podívejte se na klíčové momenty jeho života

jobs ipad

Steve Jobs bezesporu patřil k pionýrům, kteří posunuli kupředu nejen svět moderních technologií, ale také změnil způsob, jakým přemýšlíme o produktech. Jeho životní pouť je nejen zajímavá a v mnoha ohledech kontroverzní, ale také inspirující. Jeho rodina se proto nyní rozhodla uctít památku svého významného člena skrze internetový archiv, který je veřejně dostupný na stránkách SteveJobsArchive.com.

steve jobs archive
Záznamy v archivu jsou jednoduché a minimalistické, přesně v Jobsově stylu

Stránky s archivem začínají Jobsovým e-mailem, který zaslal sám sobě a v němž se vyznal ze svého obdivu k lidstvu. Na stránce pochopitelně nechybí celá řada přelomových momentů, které jsou doplněny fotografiemi, audio nahrávkami nebo video ukázkami. Například zde najdeme jeho projev na Stanfordově univerzitě, jeho hlas předčítající text ke známé reklamě „Think Different“ („Myslete jinak“) nebo střípky z rozhovoru s Michaelem Moritzem.stevejobsNepřehlédněte

Pocta jako žádná jiná. Steve Jobs obdrží in memoriam nejvyšší vyznamenání Spojených států

„S úctou k minulosti a nadšením z budoucnosti, archiv Steva Jobse nabízí lidem nástroje a příležitosti k tomu, aby sami mohli něčím přispět. Budujeme společenství, kolekce a partnerství, které reflektují Stevovy hodnoty,“ uvádí nově vytvořený archiv Laurene Powell Jobs, která jej vytvořila. Aktuálně se v něm nachází pouze několik střípků, nicméně vdova po Stevu Jobsovi přislíbila, že se do budoucna bude rozšiřovat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku