Pocta jako žádná jiná. Steve Jobs obdrží in memoriam nejvyšší vyznamenání Spojených států

stevejobs

Spoluzakladatel a dlouholetý generální ředitel Applu Steve Jobs obdrží in memoriam nejvyšší vyznamenání, které může občan Spojených států amerických obdržet – Prezidentskou medaili svobody. Ta je tam společně se Zlatou medailí Kongresu nejvyšším civilním vyznamenáním. Uděluje ji prezident USA „jednotlivcům, kteří mimořádně záslužně přispěli k bezpečnosti či národním zájmům Spojených států, ke světovému míru či ke kulturnímu nebo jinému významnému veřejnému či soukromému úsilí“.

Presidential medal of freedom
Prezidentská medaile svobody

Ve svém prohlášení Bílý dům ocenil Jobsův kreativní přístup v rámci jeho podnikatelských aktivit. „Steve Jobs byl spoluzakladatel, generální ředitel a člen představenstva Applu, držel post generálního ředitele Pixaru a také zastával významnou pozici v rámci Walt Disney Company,“ stojí v tiskovém prohlášení. „Jeho vize, představivost a kreativita vedly k inovacím, které změnily způsob, jakým svět komunikuje, a přetvořil počítačový, hudební i filmový průmysl.“Steve JobsNepřehlédněte

Steve Jobs: osm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Stevu Jobsovi bude oficiálně udělena Prezidentská medaile svobody dne 7. července společně s politikem Johnem McCainem, fotbalistkou Megan Rapinoe či hercem Denzelem Washingtonem. Mezi držitele nejvyššího vyznamenání Spojených států patří také první český prezident Václav Havel, který ji obdržel v roce 2003.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku