Domů » Bleskovky » Steve Ballmer: Úsilí Microsoftu v mobilních zařízeních potřebuje jasný směr

Steve Ballmer: Úsilí Microsoftu v mobilních zařízeních potřebuje jasný směr

Satya Nadella převzal žezlo ředitele Microsoftu před dvěma roky, jeho předchůdce Steve Ballmer však stále zůstává největším akcionářem redmonské společnosti, a tak není divu, že se ke směřování Microsoftu poměrně často vyjadřuje. Ballmer si v roce 2013 prosadil nákup mobilní divize Nokie, dokonce ji chtěl koupit i s mapovou divizí HERE (více informací), avšak současný ředitel ji v podstatě celou rozpustil a loni cenu akvizice odepsal z účetnictví. A to se Ballmerovi pochopitelně nelíbí.

ballmer

Byť uznává, že Microsoft má v mnoha oblastech dobře nakročeno (například v tabletech Surface či v konzolích Xbox), strategie na poli smartphonů podle něj vyžaduje vytýčení jasného směru. Jestliže chce Microsoft se strategií mobile first – cloud first uspět, potřebuje dát svému úsilí v mobilní branži smysl. Ballmer podle svých slov přivedl Microsoft v této oblasti na cestu, a ještě před svým odchodem určil jasný směr, kterým se mají redmondští vydat; současný CEO Satya Nadella však jeho vizi zcela změnil. I přesto Ballmer věří, že Microsoft cestu vpřed nakonec najde.

nadella

Ballmer se svým nástupcem o mnoha rozhodnutích debatuje, setkávají se údajně čtyřikrát až pětkrát do roka. Otázkou je, jakou mají jeho slova váhu; nedávno například Ballmer kritizoval rozhodnutí ukončit projekt Astoria a příchod aplikací pro Android do světa Windows (více informací). Microsoft se namísto toho snaží prosazovat koncept nativních univerzálních Windows aplikací a tvorbu hardwaru až na několik výjimek nechává na třetích stranách.

650Lumia 650 bude možná vůbec poslední Lumií vůbec

V následujících dnech by měla být přestavena poslední Lumia pocházející od někdejší mobilní divize Nokie, model 650. Příští smartphony s logem Microsoftu už budou pocházet od hardwarové divize Panose Panaye; dá se však předpokládat, že se bude jednat pouze o špičkové modely, které mají ukázat ostatním výrobcům, co vše platforma Windows 10 Mobile dokáže. Podobně postupuje například s úspěšnou řadou tabletů Surface.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments