Steam rozšíří podporu periferií. Radovat se mohou majitelé Nintenda Switch

nintendo switch joy con unsplash 1

Hraní na PC není možné pouze pomocí klávesnice a myši, ale také celé řady různých periferií. Klíčová je ovšem podpora nejen ze strany vývojářů, ale poslední dobou také distribučních platforem. Tomuto trendu se rozhodl jít naproti také Valve, který vyvíjí populární Steam. Ten v aktuální beta verzi dostal podporu pro nový kousek příslušenství, což by mohli ocenit především majitelé Nintenda Switch.

Řeč je samozřejmě o ovladačích Joy-Con, které v rámci testování můžete připojit k počítači či notebooku individuálně nebo v páru a využít je pro hraní vašich oblíbených her. Kromě nich vylepšil Valve podporu také pro klasické ovladače od japonského výrobce, které prodává předplatitelům Switch Online. Jak konkrétně, to firma neuvedla, avšak lepšího zážitku se mají dočkat majitelé ovladačů ke konzolím NES, SNES, N64 či Sega Mega Drive.Nintendo Switch OLED recenzeNepřehlédněte

Recenze Nintendo Switch OLED: drobná evoluce, která potěší

S podporou ovladačů jiných výrobců se tvůrce legendární herní série Half-Life v poslední době utrhl ze řetězu. V roce 2020 například do Steamu přibyla podpora pro ovladač DualSense k novému PlayStationu 5, ke které začátkem roku 2021 přibyl také ovladač ke konkurenčnímu Xboxu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku