Statistika: iPhone 5 předběhl v datovém provozu Samsung Galaxy S III

Po představení se iPhone 5 dočkal celkem hojné negtivní kritiky, uživatelé především poukazují na to, že se nejedná o tak velkou revoluci, jaká proběhla například mezi modely iPhone 3G (respektive 3GS) a 4. I přesto však jeho prodeje trhají rekordy a podle statistiky od společnosti Chitika uživatelé své nové „jablíčko“ nenechávají odpočívat na stole či v kapse a naopak surfují po webu jako o život. Apple iPhone 5 je na trhu sotva 3 týdny a v datovém provozu už poráží svého největšího konkurenta Samsung Galaxy S III. Chitika vyhodnotila informace o používaných prohlížečích a zařízeních přistupujících na web v období mezi 3. a 7. říjnem a při úzkém zaměření na tyto dva chytré telefony (které tedy tvoří celek 100 %) dospěla k výsledku 56 ku 44 % ve prospěch iPhone 5.

 

Znamená to, že majitelé nové „pětky“ používají mobilní internetový prohlížeč mnohem častěji než ti, kteří vlastní vlajkovou loď od Samsungu. iOS jako takový již delší dobu výrazně vede v této kategorii, Android mu trochu zkrátil náskok po uvedení mobilní verze Chrome, stále je však na druhém místě. Současný CEO Applu Tim Cook si je toho dobře vědom a při zahájení keynote, na které byl představen iPhone 5, nezapomenul na toto téma zavtipkovat slovy „Co dělají ty ostatní smartphony? Někde musí být nějaký obrovský sklad, kde leží na regálech“. Takové statistiky jsou důležité především pro obchodníky a webové vývojáře, kteří vnímají uživatele iPhonů jako aktivnější a při optimalizaci svých webových prezentací na ně pravděpodobně budou myslet v první řadě. Samsung Galaxy S III se ale stále těší velké oblibě, takže se nemusí obávat, že zůstane v temném koutě bez povšimnutí.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku