Cena:

Statistika IDC: Androidu a iOS se daří, Windows Phone stagnuje

Analytická společnost IDC zveřejnila statistiky prodeje smartphonů za první čtvrtletí letošního roku, které doplňuje podíl jednotlivých operačních systému. Čísla jsou velice podobná jako v nedávno zveřejněné zprávě agentury Gartner; nejvíce se daří Androidu, který v prvním kvartále zaznamenal 59% podíl na trhu s chytrými telefony – těch se v tomto období prodalo celkem 152 milionů, ze kterých téměř 90 milionů patří právě Androidu.

-Na druhém místě je iOS s 23% tržním podílem = 35 milionů prodaných zařízení. Zatímco Android zaznamenal meziroční nárůst o neuvěřitelných 145 %, Symbian naopak o 60 % propadl a o téměř 30 % klesl RIM. U telefonů s nakousnutým jablkem vzrostl oproti loňskému roku tržní podíl o téměř 90 %. V případě Windows Phone je meziroční nárůst 27 %, nicméně prodejní čísla za první čtvrtletí stále nejsou nijak uspokojivá. Podle IDC se prodalo zhruba 3,3 milionu telefonů, v tomto čísle jsou ale započítány i starší zařízení s Windows Mobile. Dříve zveřejněná statistika Gartneru hovoří o tom, že se v Q1 prodalo okolo 2,7 milionů telefonů s Windows Phone, což opět není žádný oslnivý výsledek.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.