TOPlist

Starlink zlevňuje. Měsíční poplatek klesl o víc než tisícovku

starlink

Satelitní internet Starlink od společnosti SpaceX byl na našem území zpřístupněn v říjnu loňského roku, ovšem ceny za jeho instalaci a užívání nebyly příliš lákavé – pořízení dávalo smysl snad jen lidem mimo civilizaci, tedy v odlehlých místech, kde nebylo jiné připojení k internetu možné. Jelikož na našem hustě osídleném území takových míst není mnoho, nebyla tu služba příliš konkurenceschopná, což bránilo jejímu rozšiřování. Z podobných důvodů zřejmě SpaceX nyní nasazuje nové ceny, které vypadají mnohem přívětivěji.

Pokud jste si chtěli satelitní internet Elona Muska pořídit dosud, museli jste investovat 12 999 korun s DPH za parabolu a modem a poté platit každý měsíc 2 579 korun. Od 24. srpna však dochází k poměrně dramatickému snížení cen – pořízení hardwaru nově přijde na 9 100 korun a měsíční poplatek klesl na 1 400 korun. Poštovné a balné je zdarma, dříve vyšlo na 1 599 korun.

starlink 1

Podle SpaceX mají nové ceny odrážet paritu kupní síly na daných trzích, přičemž v každé zemi je pokles ceny jiný. V Chorvatsku například poklesl měsíční poplatek ze 799 na 370 kun, v Nizozemsku ze 124 na 105 eur. Nové ceny jsou nastavené s okamžitou platností a týkají se jak nových, tak i stávajících zákazníků. Ti uvidí novou cenu v příštím vyúčtování, přitom od nich není vyžadována žádná akce.

Za tip na článek děkujeme našemu čtenáři Pavlu Hercegovi.
Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku