TOPlist

Starlink v iPhonu? Elon Musk vymýšlí geniální propojení

Satelit ESA ve vesmíru

Jednou z nejzajímavějších funkcí iPhonů 14, které se začnou prodávat již zítra, je bezesporu SOS funkce, díky níž vás teoreticky mohou záchranné složky lokalizovat i na odlehlém místě, kdyby došlo k ohrožení vašeho života. Vzhledem k tomu, že novinka je navázána na satelitní příjem, aby mohla fungovat i v nehostinných podmínkách bez mobilního signálu, pochopitelně neunikla pozornosti Elona Muska a jeho Starlinku.

Ačkoli ještě není ruka v rukávě, sám Musk se na Twitteru pochlubil, že s vývojářským týmem stojícím za SOS funkcí už zahájil jednání. Dle jeho slov za sebou mají „slibně vypadající rozhovory“ a excentrický miliardář nezapomněl ani vyseknout vývojářům poklonu, když je označil za „super chytré.“

Co se týče satelitní konektivity iPhonu, Apple s touto myšlenkou nepřišel na trh jako první. Předběhla ho čínská společnost Huawei, která u své řady Mate 50 umožňuje zasílat SMS zprávy právě skrze satelity. Zářez na pažbě už má i samotný Elon Musk, který minulý měsíc oznámil partnerství s americkým T-Mobilem, díky němuž budou moci jeho zákazníci v oblastech se slabým signálem rovněž zasílat SMSky, jak upozornil server Mashable.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku