Domů » Bleskovky » Staré telefony Samsungu nepatří do koše, své místo mají v chytré domácnosti

Staré telefony Samsungu nepatří do koše, své místo mají v chytré domácnosti

Výroba chytrých telefonů není levná, jednoduchá a ve většině případů ani ekologická záležitost. Moderní technologie pro správné fungování potřebují mnoho drahých kovů, které se obtížně získávají a ještě hůře zpracovávají. Recyklace je jednou z alternativ, čehož si je vědom také největší výrobce chytrých telefonů, korejský Samsung.

V rámci programu Upcycling at Home prodlužuje technologický obr životní cyklus staré elektroniky a dává jí nové možnosti využití. Starý smartphone či tablet lze díky nové funkci v aplikaci SmartThings proměnit v dětskou chůvičku, domácí kameru či je možné v rámci chytré domácnosti využít různé senzory, kterými starší chytré telefony oplývají.

Samsung Galaxy S7 a Samsung Galaxy S9: srovnání

Nové využití dostaly všechny přístroje od Samsungu s Androidem 9 a novějším, případně pokud byly na trh uvedeny v roce 2018 a později. Aktualizace je k dispozici zdarma, nicméně je prozatím omezena pouze na Spojené státy, Velkou Británii a domovskou Jižní Koreu. Doufejme, že se tento program dostane brzy také do našich končin.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Telefon na obrázku je stále můj primární telefon, už tehdy koupený kvůli režimu DEX a funguje pořád na výbornou. Rozhodl jsem se přeskočit tuhle éru výřezů v displeji kvůli selfie kameře. Snad si tak už Galaxy S22 budu moci koupit ;)

    • Taky plánuju přejít z S9 nejspíš na S22. A v selfie pod displejem doufám taky. I za cenu zhoršení kvality fotek, protože ji používám jen výjimečně :)

  2. O čem že je článek? Nic o starých chytrých telefonech ( 10+ let ) tam není…

  3. Hned běžím vytáhnout Ativ S Neo nebo Omnii 7.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).