Staré telefony Samsungu nepatří do koše, své místo mají v chytré domácnosti

Výroba chytrých telefonů není levná, jednoduchá a ve většině případů ani ekologická záležitost. Moderní technologie pro správné fungování potřebují mnoho drahých kovů, které se obtížně získávají a ještě hůře zpracovávají. Recyklace je jednou z alternativ, čehož si je vědom také největší výrobce chytrých telefonů, korejský Samsung.

V rámci programu Upcycling at Home prodlužuje technologický obr životní cyklus staré elektroniky a dává jí nové možnosti využití. Starý smartphone či tablet lze díky nové funkci v aplikaci SmartThings proměnit v dětskou chůvičku, domácí kameru či je možné v rámci chytré domácnosti využít různé senzory, kterými starší chytré telefony oplývají.

Samsung Galaxy S7 a Samsung Galaxy S9: srovnání

Nové využití dostaly všechny přístroje od Samsungu s Androidem 9 a novějším, případně pokud byly na trh uvedeny v roce 2018 a později. Aktualizace je k dispozici zdarma, nicméně je prozatím omezena pouze na Spojené státy, Velkou Británii a domovskou Jižní Koreu. Doufejme, že se tento program dostane brzy také do našich končin.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku