Star Wars Jedi: Survivor bude o holém přežití jednoho z posledních rytířů Jedi. Sledujte první ukázku

star wars jedi survivor cal kastis

Společnost Electronic Arts představila pokračování úspěšné příběhové hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Novinka s výmluvným přídomkem Survivor vyjde v příštím roce na platformy PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC – na předešlou generaci konzolí se nepodívá. O přípravách druhého dílu se oficiálně vědělo už od letošního ledna jako o jednom ze tří projektů ze světa Lucasovy filmové ságy, na kterém v současnosti pracují vývojáři z Respawn.

Star Wars Jedi: Survivor - Official Teaser

Boj o přežití

Podle oficiálních materiálů od vydavatele se bude Survivor odehrávat pět let po událostech prvního dílu a jak napovídá samotný název hry, příběhem by měl tentokrát znatelně prostupovat motiv přežití. Hlavní hrdina Cal Kestis se svým věrným droidím parťákem BD-1 zkrátka bude muset udělat vše, co bude v jeho silách, aby unikl svým pronásledovatelům – nebezpečným inkvizitorům – jakožto jeden z posledních žijících rytířů řádu Jedi. Hratelnost zůstává zachována – nadále tedy půjde o příběhovou akční adventuru z pohledu třetí osoby.mafia definitive edition artwork restaurant2Nepřehlédněte

Vývoj nové Mafie v ohrožení? Studio Hangar 13 postihla další vlna propouštění

Další podrobnosti zazněly přímo z úst kreativního ředitele studia Stiga Asmussena v rozhovoru pro oficiální webové stránky StarWars.com. Hráči se podle něj mohou těšit na podporu ray-tracingu či vylepšeného chování světla, a to díky výkonu moderního hardwaru. Asmussen se okrajově zmínil také o výhodách rychlých SSD úložišť či haptických funkcích PS5 ovladače DualSense.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku