Domů » Bleskovky » Srovnání Apple Watch se sportovním měřičem tepu: Kdo je přesnější?

Srovnání Apple Watch se sportovním měřičem tepu: Kdo je přesnější?

 

Chytré hodinky Apple Watch jsou mimo jiné vybaveny snímačem srdečního tepu. Pokud si kladete otázku, jak si tento senzor povede ve srovnání s klasickými jednoúčelovými přístroji, máme pro vás dobrou zprávu. Na Twitter přidal uživatel Brad Larson graf, ve kterém jsou vynesena data jak z Apple Watch tak i ze sportovního snímače tepu Mio Alpha.

 

Jak je vidět, výsledky se od sebe liší jen opravdu minimálně. Mio Alpha není žádný profesionální měřič, ale jeho přesnost je velmi dobrá a srovnatelná s přesnými hrudními měřiči tepu. Přesnost měření hodinek Watch je tedy až překvapivě dobrá.

Navíc jak se ukázalo, jsou hodinky vybaveny pulsním oxymetrem, díky kterému je možné změřit množství kyslíku v krvi. Apple tuto funkci zatím nevyužívá, spekuluje se, že nejprve potřebuje získat potřebná oprávnění od úřadů. Je tedy možné, že se u první generace hodinek této funkce uživatelé ani nedočkají a měření obsahu kyslíku v krvi tak bude výsadou až některé z dalších verzí. Je taky ovšem možné že bude tato funkce aktivována v některém z dalších softwarových updatů.

Základní model Watch Sport v 38mm verzi vás příjde na 399 euro (cca 11 000 Kč s DPH), ale pokud si potrpíte na prémiové materiály těla i pásku, může se cena vyhoupnout až na půl milionu korun.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

5 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  i kdybyl přesnější iWatch je tu důležité ale…. …sportovci dají přednost lehkému, univerzálnímu zařízení s dlouhou výdrží.

  Celodenní sportovní kce bez powerbanky to nedá . A hlavně iWatch sou vymyšleny jako iPhone periferie samostatných funkcí má minimum.

 2. zkill (neregistrovaný)

  Přidat GPS, zdvojnásobit výdrž na baterii a snížit cenu o 1/3 a bude to rozumný produkt o jehož koupi bych i uvažoval.

  • Ghost (neregistrovaný)

   ale to by už nebyli Apple Watch :-)

  • Já myslím, že za rok dva to tak bude, možná ta cena bude stejná, ale jinak ty hodiny budou v té době hodně dobré.

 3. Lexx01 (neregistrovaný)

  Na iWatch jsem si docela myslel až do okamžiku kdy jsem se dozvěděl jejich výdrž. Obratem jsem si koupil sportovní náramek „Fitbit Charge HR“, který mi při on-line spojení s iPhone poskytuje velmi podobné funkce, je lehký, na ruce příjemný i při nošení 24×7 .. a hlavně stačí nabíjet jen cca. jednou za 5 dní. Haj Hou PS: A jako bonus jsem ještě i dost ušetřil :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).