Domů » Bleskovky » Srovnání Apple Watch se sportovním měřičem tepu: Kdo je přesnější?

Srovnání Apple Watch se sportovním měřičem tepu: Kdo je přesnější?

 

Chytré hodinky Apple Watch jsou mimo jiné vybaveny snímačem srdečního tepu. Pokud si kladete otázku, jak si tento senzor povede ve srovnání s klasickými jednoúčelovými přístroji, máme pro vás dobrou zprávu. Na Twitter přidal uživatel Brad Larson graf, ve kterém jsou vynesena data jak z Apple Watch tak i ze sportovního snímače tepu Mio Alpha.

 

Jak je vidět, výsledky se od sebe liší jen opravdu minimálně. Mio Alpha není žádný profesionální měřič, ale jeho přesnost je velmi dobrá a srovnatelná s přesnými hrudními měřiči tepu. Přesnost měření hodinek Watch je tedy až překvapivě dobrá.

Navíc jak se ukázalo, jsou hodinky vybaveny pulsním oxymetrem, díky kterému je možné změřit množství kyslíku v krvi. Apple tuto funkci zatím nevyužívá, spekuluje se, že nejprve potřebuje získat potřebná oprávnění od úřadů. Je tedy možné, že se u první generace hodinek této funkce uživatelé ani nedočkají a měření obsahu kyslíku v krvi tak bude výsadou až některé z dalších verzí. Je taky ovšem možné že bude tato funkce aktivována v některém z dalších softwarových updatů.

Základní model Watch Sport v 38mm verzi vás příjde na 399 euro (cca 11 000 Kč s DPH), ale pokud si potrpíte na prémiové materiály těla i pásku, může se cena vyhoupnout až na půl milionu korun.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

5 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  i kdybyl přesnější iWatch je tu důležité ale…. …sportovci dají přednost lehkému, univerzálnímu zařízení s dlouhou výdrží.

  Celodenní sportovní kce bez powerbanky to nedá . A hlavně iWatch sou vymyšleny jako iPhone periferie samostatných funkcí má minimum.

 2. zkill (neregistrovaný)

  Přidat GPS, zdvojnásobit výdrž na baterii a snížit cenu o 1/3 a bude to rozumný produkt o jehož koupi bych i uvažoval.

 3. Lexx01 (neregistrovaný)

  Na iWatch jsem si docela myslel až do okamžiku kdy jsem se dozvěděl jejich výdrž. Obratem jsem si koupil sportovní náramek „Fitbit Charge HR“, který mi při on-line spojení s iPhone poskytuje velmi podobné funkce, je lehký, na ruce příjemný i při nošení 24×7 .. a hlavně stačí nabíjet jen cca. jednou za 5 dní. Haj Hou PS: A jako bonus jsem ještě i dost ušetřil :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).