Domů » Bleskovky » Squid Game zbořil Netflix. Jihokorejský seriál sledovaly desítky milionů lidí

Squid Game zbořil Netflix. Jihokorejský seriál sledovaly desítky milionů lidí

Málokteré téma v posledních týdnech rezonuje v popkulturním světě tolik co jihokorejská televizní minisérie Squid Game (v českém překladu Hra na oliheň) z produkce Netflixu. Nečekaný úspěch dokládají i data za třetí čtvrtletí letošního roku, o která se streamovací gigant podělil s akcionáři a podle nichž seriál běžel v rekordních 142 milionech domácností.

SquidGame

Na vrcholu žebříčku

Seriál, v němž se čtyřstovka po uši zadlužených účastníků zúčastní série dětských her na život a na smrt, se vyšplhala na první místo v žebříčku sledovanosti v 94 zemích včetně Spojených států. Nikoho tak nemůže překvapit, že na cestě už je i oficiální merchandising, o který jistě bude mezi fanoušky seriálu enormní zájem.

Příliv předplatitelů

Zpravodajský server Bloomberg se přednedávnem dostal k dokumentům, které mají obsahovat detailní metriky, na jejichž základě Netflix hodnotí úspěšnost filmů a seriálů.

Squid Game | Official Trailer | Netflix

Hra na oliheň v měřeních vyčnívala nad ostatní produkci, neboť měla v rámci metriky „impact value“ vygenerovat 891,1 milionu dolarů, tedy více než čtyřicetinásobek svého rozpočtu, který činil 21,4 milionu amerických dolarů.

Tip: Netflix to s hrami myslí opravdu vážně. Koupil si první vývojářské studio

Popularita Hry na oliheň se patrně podepsala také na růstu předplatitelské základny, za třetí čtvrtletí letošního roku totiž Netflix přilákal k obrazovkám 4,38 milionu nových uživatelů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. Koukám, že čím více primitivnější děj tím stoupá popularita daného seriálu. Krásný příklad kam naše společnost spěje.

    • Rick Mečoheň

      Spěje furt stejně, podívej se, kolik lidí chodí třeba na fotbal, kde je děj taky dost primitivní. Seriál jsem viděl, dobrý to bylo, leč znova si to nepustím a případná druhá série mě ani trochu neláká.

    • aj v staroveku boli oblubene gladiatorske zapasy. nic sa nezmenilo.

    • Primitivní je akorát tvůj zbytečnej komentář

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).