Domů » Bleskovky » Spotify spouští Greenroom, dalšího konkurenta pro Clubhouse

Spotify spouští Greenroom, dalšího konkurenta pro Clubhouse

Když na mobilní platformu iOS přišla sociální síť Clubhouse, způsobila menší poprask. Atraktivní koncept malých audio přednášek a exkluzivní systém na pozvánky zajistil mladé službě nebývalou popularitu, které si povšimli nejen uživatelé, ale také konkurence. Rázem se všichni začali předhánět, kdo konkurenta pro Clubhouse spustí dříve.

Spotify Greenroom
Spotify Greenroom

Mezi prvními byl Twitter se svou variantou Spaces, pozadu ale nechtělo zůstat ani Spotify. To koupilo službu Locker Room, která s podobným konceptem jako Clubhouse již pracovala, což švédskému streamovacímu obrovi značně ulehčilo práci, neboť nemusel psát novou službu od začátku.

Funkce Spotify Greenroom se od Clubhouse v zásadě neliší – můžete se připojit do veřejných místností dle svých zájmů či si vytvořit soukromou místnost. Vzhledem k tomu, že se na aplikaci stále pracuje, je velmi pravděpodobné, že budete narážet na chyby a nedostatky, které bude Spotify opravovat za pochodu. Do nové aplikace Spotify Greenroom, která je k dispozici v rámci předběžného přístupu na platformách Android a iOS, se lze přihlásit skrze účet Spotify.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).