Sledujte nás na YouTube

Společnost HTC přislíbila telefony na platformě Windows Phone 8

Společnost HTC poodhalila produktové plány s operačním systémem Windows Phone. „Od představení platformy Windows Phone v roce 2010 si HTC uvědomuje potenciál celého ekosystému, který Microsoft vyvinul. Jsem proto rád, že mohu potvrdit pokračování spolupráce a přislíbit uvedení nových modelů postavených na nové generaci této platformy do konce letošního roku,” oznámil Peter Chou, výkonný ředitel společnosti HTC.

 

Příslib další spolupráce společností HTC a Microsoft navazuje na dlouholetou tradici, která odstartovala v roce 2000 a vyústila ve více než 40 milionů prodaných kusů telefonů. Od uvedení platformy v roce 2010 navíc získal operační systém Windows Phone silnou vývojářskou základnu, která k dnešnímu dni vytvořila více než 100 000 aplikací dostupných v obchodě Marketplace.

Další informace o Windows Phone 8 najdete zde.

Pokračování spolupráce komentoval také Terry Myerson, viceprezident divize Windows Phone ze společnosti Microsoft: “HTC je jedním z našich nejdůležitějších partnerů. Těšíme se proto na produktové novinky, které naše spolupráce na platformě Windows Phone 8 přinese.

Michal Javůrek

11 komentářů

 1. chmeldas (neregistrovaný)

  Hmm… One X s WP8 ^_^

  • Aaron (neregistrovaný)

   Pro WP8 si HTC pripravuje jeste nadupanejsi telefon, ale nesmim nic prozrazovat. Bude to bomba!

  • chmeldas (neregistrovaný)

   No nechám se překvapit. V ideálním případě by se vydání toho telefonu mohlo překrývat s uvedením Surface od MS a generační obměna HW by byla skoro kompletní :D

  • lofwyr (neregistrovaný)

   AARON: Aha :-D

 2. Bury (neregistrovaný)

  A cena?

 3. jakub (neregistrovaný)

  už se těším

 4. Že se jim chce. WM dalo HTC to nejlepší co mohlo (Sense) a proto jsem je kupoval ,ale na WP se nedá dát nic a to je veliká škoda.

  • borix (neregistrovaný)

   Tak si matně vzpomínám, že Sense bylo to první, co jsem vypínal. S tehdejším SPB MS se to nedalo srovnávat.

  • Shadowcek (neregistrovaný)

   SPB mobile shell byl proti TouchFlo a později Sense celkem ošklivý a nepraktický navíc ani zdaleka nebyl zapuštěn tak hluboko do WM. HTC posunulo uživatelskou přívětivost WM tak o deset levelů výš.

 5. Ondrus (neregistrovaný)

  Ne té konferenci “WP Summit” byli mezi výrobci hardwaru uvedeni jen Nokia, Samsung a Huawei. Žádné HTC jsem tam nezaznamenal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *