Domů » Bleskovky » Společnost HTC přislíbila telefony na platformě Windows Phone 8

Společnost HTC přislíbila telefony na platformě Windows Phone 8

Společnost HTC poodhalila produktové plány s operačním systémem Windows Phone. „Od představení platformy Windows Phone v roce 2010 si HTC uvědomuje potenciál celého ekosystému, který Microsoft vyvinul. Jsem proto rád, že mohu potvrdit pokračování spolupráce a přislíbit uvedení nových modelů postavených na nové generaci této platformy do konce letošního roku,“ oznámil Peter Chou, výkonný ředitel společnosti HTC.

 

Příslib další spolupráce společností HTC a Microsoft navazuje na dlouholetou tradici, která odstartovala v roce 2000 a vyústila ve více než 40 milionů prodaných kusů telefonů. Od uvedení platformy v roce 2010 navíc získal operační systém Windows Phone silnou vývojářskou základnu, která k dnešnímu dni vytvořila více než 100 000 aplikací dostupných v obchodě Marketplace.

Další informace o Windows Phone 8 najdete zde.

Pokračování spolupráce komentoval také Terry Myerson, viceprezident divize Windows Phone ze společnosti Microsoft: “HTC je jedním z našich nejdůležitějších partnerů. Těšíme se proto na produktové novinky, které naše spolupráce na platformě Windows Phone 8 přinese.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. Hmm… One X s WP8 ^_^

  • Pro WP8 si HTC pripravuje jeste nadupanejsi telefon, ale nesmim nic prozrazovat. Bude to bomba!

  • No nechám se překvapit. V ideálním případě by se vydání toho telefonu mohlo překrývat s uvedením Surface od MS a generační obměna HW by byla skoro kompletní :D

  • AARON: Aha :-D

 2. jakub (neregistrovaný)

  už se těším

 3. Že se jim chce. WM dalo HTC to nejlepší co mohlo (Sense) a proto jsem je kupoval ,ale na WP se nedá dát nic a to je veliká škoda.

  • borix (neregistrovaný)

   Tak si matně vzpomínám, že Sense bylo to první, co jsem vypínal. S tehdejším SPB MS se to nedalo srovnávat.

  • Shadowcek (neregistrovaný)

   SPB mobile shell byl proti TouchFlo a později Sense celkem ošklivý a nepraktický navíc ani zdaleka nebyl zapuštěn tak hluboko do WM. HTC posunulo uživatelskou přívětivost WM tak o deset levelů výš.

 4. Ondrus (neregistrovaný)

  Ne té konferenci „WP Summit“ byli mezi výrobci hardwaru uvedeni jen Nokia, Samsung a Huawei. Žádné HTC jsem tam nezaznamenal.

  • Ondrus (neregistrovaný)

   Aha, tak teď jsem si všiml že tam je HTC taky :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).