Domů » Bleskovky » Spekulace: Xiaomi 3 údajně nabídne Tegru 4 a fullHD displej

Spekulace: Xiaomi 3 údajně nabídne Tegru 4 a fullHD displej

Nedávno jsme vám přinesli recenzi čínského smartphonu Xiaomi 2, který si z testu odnesl velmi slušné hodnocení. Téměř nekompromisní výbava a zároveň příznivá cenovka dělají z přístroje velmi horkého kandidáta na koupi, bohužel ne v našich luzích a hájích, jelikož do těch se telefon oficiálně nedostal. Nejspíše se pro podobné přístroje prozatím jedná o neměnný stav, to však neznamená, že by nás neměly zajímat. Nyní se totiž objevily informace, že se chystá nástupce tohoto povedeného smartphonu s číslovkou tři. Ty bohužel nepocházejí z příliš věrohodného zdroje, avšak nebylo by to poprvé, kdy se nedůvěryhodné informace staly pravdivými.

Ačkoliv i současná verze Xiaomi 2 patří mezi nejvybavenější dostupné smartphony, údajné specifikace Xiaomi 3 doslova vyrážejí dech. Začít bychom měli již déle spekulovaným čipem Tegra 4, jehož jádra by měla být postavena na nové architektuře Cortex-A15. To by mohlo znamenat, obměnu prvních příček tabulek benchmarků. Operační paměť by se poté měla vyšplhat na 2,5 GB a změnou by měl projít také displej, který by při úhlopříčce 4,5 palce nabízel fullHD rozlišení, tedy 1920×1080 orbazových bodů. Zmínit bychom ještě měli podporu LTE. Jako operační systém by měla být použita nová verze oblíbené ROM MIUI postavená na nejnovějším Androidu 4.2. Pokud by se vše drželo zažitých tradic, cena přístroje by navíc nemusela dosahovat vyloženě špičkových hodnot a tak nezbývá než doufat, že s takto vybavenou novou verzí populárního smartphonu přijde i globální prodej. Očekává se, že více bychom se mohli dozvědět přibližně v polovině příštího roku.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. Filips (neregistrovaný)

    Ked sa dostane do sveta tak sú všetci pekne v riti , určite tam bude malá cenovka lebo je dotovaný čínskou vládou ….

  2. Nedostane neboj, o to sa postarajú, aby sa nedostal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).