Domů » Bleskovky » Spekulace: WP8 zřejmě budou umět pořizovat screenshoty

Spekulace: WP8 zřejmě budou umět pořizovat screenshoty

Ve Windows Phone 7.x není standardně možné vytvářet screenshoty obrazovky, což komplikuje život nejen recenzentům, ale i vývojářům a běžným uživatelům. Neoficiální cestou sice lze snímky obrazovky vytvářet, ale tohle řešení je funkční pouze v případě, že máte odemčený telefon, což v případě zapůjčeného zařízení pro účely recenze může být trochu problém.

 

Podle serveru WPDang by se to mělo změnit s příchodem Windows Phone 8, kde bude pro tvorbu screenshotů připravena klávesová kombinace tlačítka s logem Windows a hardwarové spouště fotoaparátu. Doufejme, že se této funkce v nové verzi mobilních Windows skutečně dočkáme a nebudeme muset hledat všemožné berličky, abychom zachytili aktuální stav obrazovky.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

28 komentářů

 1. T.Z. (neregistrovaný)

  wooow pokrok mílovými kroky že ? Se mi zdá že ten windows phone existuje jen pro to aby mě každodenně pobavil (včetně Nokie). Ten nemůže brát nikdo kdo nemá IQ houpacího koně vážně..

  • Mám IQ 115, používám WP 7.5 a budu si kupovat telefon s WP8… Co tam máš dál?

  • Karel (neregistrovaný)

   Mam IQ 125 … a ma lumiu 900 a jsem spokojenej ;-)

  • heal (neregistrovaný)

   Své IQ změřené nemám, ale taktéž jsem spokojený uživatel WP :)

  • Pepa (neregistrovaný)

   Na IQ nezáleží, každý s aspoň špetkou smyslu pro estetiku to bere jako skvělou alternativu k iPhonu. S Androidem se to nedá srovnávat, tomu chybí k tomu uživatelskému dojmu, jaký mi dává WP, ještě hodně.

  • Mám WP telefon a i když má chyby a věci, co mě štvou, jsem s ním spokojen a koupil bych si ho znovu.

  • nickname (neregistrovaný)

   Moje IQ je víc „bodů“ nad průměrem, než jak daleko jste od průměru vy dva dohromady. A nevyhovuje mně žádný systém na trhu.

 2. VNavratil (neregistrovaný)

  Spíš bych se divil kdyby to tam dali. Se zkušeností s předchozí verzí mám dojem, že MS úmyslně „sere“ na funkce, které lidi chtějí používat, rozšiřují možnosti systému a které mají ostatní platformy.

  • V tom je to kouzlo „oblbovani“ pridavaji tyto funkce jako novinky a pritom jsou to veci davno bezne.Aby bylo na „na co“ updatovat a ukazat ,ze se neco deje.Bravo,novy styl.

   A vetsina tech „řvounů“ hlasajících jak tyto funkce nepotrebuji a nechybi jim v den jejich vydani je zacnou pouzivat a hojne chvalit a vyzdvihovat jako plus Windows Phone.

  • Tu poslední větu jsi si mohl odpustit. Těžce zavání demagogií. Absolutní většina uživatelů funkci screenshot totiž ani nepoužije. Přínos má hlavně pro různé recenzenty a vývojáře.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Ale protože to většina lidí nepoužije přece není důvod tyhle základní funkce do systému nedávat, když je předchozí systém bez problému podporoval(Kdyby ne tak se omlouvám). To samé by se dalo aplikovat i u stolních Windows, nepoužíváte to běžně. Stejně tak by se dal systém okleštit o spoustu funkcí, které tam zbyly, ale nepoužívají se moc často. Mě by spíš přišlo logičtější, kdyby nová verze mobilních Windows přinesla spoustu nových funkcí oproti WM6.5, bohužel to tak ale nevypadá. Snad WP8

  • Screenshot u telefonu opravdu není základní funkce. Porovnávat WM a WP je celkem nesmysl. Každý měl jinou cílovou skupinu uživatelů.

  • Neznám definici základní funkce. Osobně si myslím, že u telefonu jsou základní funkce jen zprostředkovat telefonování a psaní SMS. Vše ostatní je navíc.

   Každopádně je MS sám proti sobě, že tohle do WP 7.5 nedal. Jak se může uživatel pochlubit tím super Metrem (které je dle MS nejlepší UI na světě), když nemůže udělat ani screenshot?

  • VNavratil (neregistrovaný)

   „každý měl jinou cílovou skupinu uživatelů“ A tohle je taky věc, které nerozumím. WM určitě měly spoustu uživatelů, kteří byli zaměření na nějakou firemní sféru. WM zrušili a vznikl místo nich WP, který je díky okleštění a zjednodušení vhodný spíše pro nenáročné uživatele. Na firemní sféru MS zapomněl? Určitě by to nebyl zanedbatelný podíl na trhu, kdyby udělali systém, který je pro ně užitečný.

  • Fireman (neregistrovaný)

   htcjirka: To chce klid. Když se podíváš na reakce nad svým příspěvkem, zjistíš, že vetšina těch „řvounů“ vůbec netvrdí že tu funkci nechtějí nebo nepotřebují. Jsou i jiné funkce které by uživatelé WP 7.5 uvítali víc než snímání obrazovky.

  • „že vetšina těch „řvounů“ vůbec netvrdí že tu funkci nechtějí nebo nepotřebují“

   Ted uz prave nastal zlom o funci se vi ze bude, takze nastava ta druha cast o ktere jsem psal,budou se delat ovace ,kdovi jaka je to novinka :-)

 3. Logický krok. Narozdíl od jiných uživateli požadovaných funkcí je toto snadno implementovatelné a nevidím problém ani v bezpečnosti. Překvapilo by mě, kdyby tam tato funkce nebyla.

 4. To je dost,Microsoft konecne vraci davno bezne funkce.Slava.Nemohou ale obsahnout vsechno.Neco si musi schovat na pristi verzi Windows Phone 9 :-D

 5. K tomu má pribudnúť aj mass storage a podpora SD kariet…

  • Bude to takovy „půl“ mass storage,budou se moci kopirovat ci vkladat jen nektere typy souboru.Ale aspon neco,lepsi nez soucasny stav a pomale neergonomicke Zune.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Jako minimum bych přijal: Správa obrázků, office souborů a pdf souborů, vytváření, přesouvání, přejmenovávání a mazání souborů/složek. + Netuším, proč tam není nějaká obdoba MS Paint, progrma, který je ve Windows od pravěku. Stačila by lehká editace, rotace fotek, ořezávání, slučování fotek. Takový banálnosti, ale dohromady to dělá hodně

  • VNavratil (neregistrovaný)

   A co mě uplně nejvíc ze všeho irituje je hláška při stahování: „Tento soubor není podporován“. Co mi je do toho? I kdyby nešel otevřít v telefonu, chci si ho stáhnout do uložiště a následně třeba odeslat mailem nebo přes mass storage. Nevšiml jsem si, že by u stolních Windows nešly stahovat soubory, které nejsou podporovány, tak proč je to takový problém

  • Vesmes souhlas,ani nemam co doplnit.

  • Toto zvládne i iPhone s web browserem iCabMobile :D.

 6. Deaktivovaný účet (01.2013)

  A v roce 2018 přijde funkce USB modemu (sdílení internetu po kabelu) a v roce 2021 to půjde i přes Bluetooth.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).