Spekulace: Sony Ericsson chystá zařízení s Windows Mobile

SE + WMServer DigiTimes.com dnes informoval, že společnost HTC obdržela objednávku od Sony Ericssonu na nový komunikátor s operačním systémem Windows Mobile. Podle dostupných informací by měl být tento telefon uveden na trh v druhé polovině roku 2008. Největší zajímavostí ale je, že se Sony Ericsson pouští do Windows Mobile, jelikož až doposud jsme se v jeho nabídce mohli setkat pouze s chytrými telefony založenými na operačním systému Symbian.

Po zveřejnění této informace stouply akcie tchajwanského giganta HTC o celá 4%. Dočkáme se v budoucnu i dalších WM komunikátorů i v podání jiných výrobců mobilních telefonů, jako je například Nokia? Celou situaci kolem Sony Ericssonu bude velice zajímavé sledovat a osobně jsem na jejich společné dítko velice zvědavý. Preciznost značky HTC ve spojení s výborným designem SE by mohlo na trh komunikátorů vnést svěží vítr.

-
Jak bude asi nový komunikátor vypadat?

Zdroje: the::unwired, digitimes

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Tak kdyby udělali P1i s WM6, nečekám ani chvilku. Práve symbian (a trochu EDGE) je ten důvod, proč P1i nechci. Jinak se mi ale líbí – příjemné rozměry, výbava, foťák, poměrně přijatelná cena.

 2. SPIKEBOY (neregistrovaný)

  Sorry za nižšie uvedenú anonymitu – zabudol som sa prihlásiť, alebo aspoň podpísať

 3. Holda (neregistrovaný)

  mozna proto, ze prodeje nemusi byt takove, jake cekali a nedivim se tomu. Prvni vec, ktera lidi odradi je prave UIQ

 4. tslany (neregistrovaný)

  Huráá konečně dobrá zpráva. Že by to ňák souviselo s tím, že SE koupil SymbUIQ? Třeba dual-platform (něco jako Linux s WINE)

 5. bkf1 (neregistrovaný)

  No ten „kalkulackovy“ design je opravdu „okouzlujici“. No proste SE klasika, ke ktere neni co dodat… mozna tak FUJ!

 6. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Obrazek pouzity u clanku je pouze ilustracni, je to fotomontaz – takto novy WM komunikator od SE 100% vypadat nebude.

 7. tslany (neregistrovaný)

  jj, to na obrázku je SE P1i s SymbUIQ ale „přelepenej“ starším WM6 renderem

 8. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Samozřejmě, že jsem v tom viděl fotomontáž, to snad každý, ale když už tam ten obrázek PéJedničky byl, tak jsem na to zareagoval, nečekal jsem, že se ostatní přidají
  2 Anonym: co nám vadí na UIQ ? Třeba nedostatek aplikací ;) UIQ je zkrátka mrtvý systém a to hlavně díky tomu, že ho používá výhradně SE a pouze u jednoho – dvou modelů. S60 používá zase jen Nokia, ale u desítek modelů telefonů pro různé skupiny obyvatel

 9. RDT (neregistrovaný)

  Ó néééé! To nemyslíte vážně ! To je nějaký vtip, že? Značka, kterou ke smrti nesnáším a ve všech směrech odsuzuji jde do mého nejoblíbenějšího mobilního OS? . Asi jim konečně došlo, že absolutně hloupé telefony bez OS s uzavřeným FW jsou úplně k ničemu a UIQ stejně tak (používal jsem asi měsíc P900 – bylo mi s prominutím na zvracení, přestože jsem získal většinu dostupných aplikací pro UIQ…). Kdyby skutečně začal SE používat WM, prominu mu všechny jeho nechutné chyby a klidně ho budu i uznávat …

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *