Spekulace: Sony Ericsson chystá zařízení s Windows Mobile

SE + WMServer DigiTimes.com dnes informoval, že společnost HTC obdržela objednávku od Sony Ericssonu na nový komunikátor s operačním systémem Windows Mobile. Podle dostupných informací by měl být tento telefon uveden na trh v druhé polovině roku 2008. Největší zajímavostí ale je, že se Sony Ericsson pouští do Windows Mobile, jelikož až doposud jsme se v jeho nabídce mohli setkat pouze s chytrými telefony založenými na operačním systému Symbian.

Po zveřejnění této informace stouply akcie tchajwanského giganta HTC o celá 4%. Dočkáme se v budoucnu i dalších WM komunikátorů i v podání jiných výrobců mobilních telefonů, jako je například Nokia? Celou situaci kolem Sony Ericssonu bude velice zajímavé sledovat a osobně jsem na jejich společné dítko velice zvědavý. Preciznost značky HTC ve spojení s výborným designem SE by mohlo na trh komunikátorů vnést svěží vítr.

-
Jak bude asi nový komunikátor vypadat?

Zdroje: the::unwired, digitimes

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku