Domů » Bleskovky » Spekulace: Lenovo se chce údajně znovu pokusit odkoupit BlackBerry

Spekulace: Lenovo se chce údajně znovu pokusit odkoupit BlackBerry

Dnes se objevila nová spekulace o tom, že má Lenovo zájem o odkoupení společnosti BlackBerry. Server Benzinga uvedl, že mu nejmenovaný zdroj v Lenovo sdělil, že se čínská společnost pokusí odkoupit tu kanadskou za cenu 15 dolarů na akcii a pokud se to nepovede, zvednou cenu na 18 dolarů za akcii. Po bombardování novinářů ani jedna ze společností tyto zprávy nepotvrdila.

Vzhledem k tomu, že situaci kolem BlackBerry sleduji poměrně dlouhou dobu, dovolím si vyjádřit subjektivní názor, že ke koupi nedojde, ať už jsou spekulace pravdivé, či ne. Lenovo se již v roce 2013 pokoušelo ostružinovou firmu ulovit, a to v době, kdy byli Kanaďané v mnohem slabší destabilizované pozici a nikdo nevěděl kterým směrem se vydají. Háček je ale v tom, že ať bylo rozhodnutí obou stran jakékoliv, kanadská vláda tuto transakci zatrhla z obav o ohrožení státní bezpečnosti (viz náš dřívější článek).

Věc se má tak, že BlackBerry není jen prodejce telefonů, provozuje stále poměrně rozsáhlou síť zabezpečených serverů, kterých využívá nejen korporátní sféra jako taková, ale i mnohé světové vlády, šifrovací klíč má přitom jen a pouze BlackBerry. Obavy kanadské vlády z toho, že by tento klíč získala právě Čína, jsou celkem pochopitelné. Akcie BlackBerry sice díky údajnému zájmu ze strany Lenovo poskočily nahoru, nám však nezbývá než počkat jak se tato mystérie rozuzlí. Na stejném serveru, odkud spekulace pochází, se už ale objevují zprávy, že šlo o falešný poplach.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

6 komentářů

 1. MoB (neregistrovaný)

  Taky doufám, že to není pravda.

 2. Radim (neregistrovaný)

  nechystá se recenze nějakého telefonu Lenovo co již jsou na našem trhu?

 3. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Po Motorole zabít i ostružinu? Si dělají už prd** ne?

 4. ? (neregistrovaný)

  Parada. Mozna se ostruzina konecne vyrovna iphonu. Pro mne velke plus.

  • alexnoc (neregistrovaný)

   Ostružina není zamýšlena, aby se vyrovnala iphonu. V tom na co je zaměřená – kancelářská práce, práce s daty, dokumenty a různými typy médií je lepší než iPhone a naopak iPhone je zase lepší na konzumaci obsahu, hraní her, počet aplikací. Takže v konkrétních úhlech pohledu je Blackberry lepší než iPhony, stejně jako iPhony jsou lepší než Blackberry. A podle priorit si pak můžete vybrat co je Vám blíž. ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).