Domů » Bleskovky » Spekulace: Chystá se Google na MWC odhalit nástupce tabletu Nexus 10?

Spekulace: Chystá se Google na MWC odhalit nástupce tabletu Nexus 10?

Neuběhlo ani půl roku od doby, kdy byl oficiálně představen desetipalcový tablet Nexus 10 a už se spekuluje, že Google chystá jeho nástupce. Technické specifikace zatím berte s velkou rezervou, zahraniční zdroje však uvádí, že takzvaný Nexus 10 2 by měl být vybaven grafickou kartou Mali T678, dále 2 GB paměti RAM a měl by podporovat standardy OpenCL 1.1, OpenGL ES 1.1/2.0/3.0 a Renderscript Compute. Další parametry jako procesor, varianty vnitřního úložiště, velikost nebo rozlišení displeje zatím nejsou známy.


Ilustrační obrázek: Google Nexus 10, dočkáme se na MWC jeho nástupce?

Otázkou zůstává i datum oficiálního představení tohoto tabletu. Pokud nás bude chtít Google napínat, nechá si odhalení nástupce Nexusu 10 až na velkou akci Google I/O v květnu. Je ale taktéž dost možné, že nás překvapí dříve a nejbližší reálnou příležitostí by mohl být kongres MWC 2013 (probíhající 25. až 28. února). Pokud se tak stane, SmartMania tým vás o tom bude z Barcelony informovat živě.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

2 komentářů

  1. Záleží vůbec na oficiálním uvedení, když i měsíce po nemáme šanci přístroj koupit a až se tak jednou možná stane, bude to za „prémiovou“ cenu oproti některým trhům?:-/

  2. No Way (neregistrovaný)

    Nechystá, úplně zbytečná spekulace. Google má své vlastní keynote. Jak nad tímto může někdo vůbec spekulovat, OMG!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).