Spekulace: Chystá se Google na MWC odhalit nástupce tabletu Nexus 10?

Neuběhlo ani půl roku od doby, kdy byl oficiálně představen desetipalcový tablet Nexus 10 a už se spekuluje, že Google chystá jeho nástupce. Technické specifikace zatím berte s velkou rezervou, zahraniční zdroje však uvádí, že takzvaný Nexus 10 2 by měl být vybaven grafickou kartou Mali T678, dále 2 GB paměti RAM a měl by podporovat standardy OpenCL 1.1, OpenGL ES 1.1/2.0/3.0 a Renderscript Compute. Další parametry jako procesor, varianty vnitřního úložiště, velikost nebo rozlišení displeje zatím nejsou známy.


Ilustrační obrázek: Google Nexus 10, dočkáme se na MWC jeho nástupce?

Otázkou zůstává i datum oficiálního představení tohoto tabletu. Pokud nás bude chtít Google napínat, nechá si odhalení nástupce Nexusu 10 až na velkou akci Google I/O v květnu. Je ale taktéž dost možné, že nás překvapí dříve a nejbližší reálnou příležitostí by mohl být kongres MWC 2013 (probíhající 25. až 28. února). Pokud se tak stane, SmartMania tým vás o tom bude z Barcelony informovat živě.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku