TOPlist

SPB Mobile Shell 3.5 ve víru optimalizace: Nové funkce, grafika a widgety

Po několika měsících vývoje přichází společnost Spb Software House s novou verzí uživatelského prostředí Mobile Shell 3.5, které se může pochlubit lepší optimalizací, novými widgety, vylepšenými 3D efekty a precizností, na kterou jsme už u tohoto výrobce zvyklí. A stejně jako předchozí verze, i nový Mobile Shell 3.5 je kompletně lokalizovaný do češtiny.

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou se vrhneme na výčet nových funkcí. Těch je bezmála 40, i když četnou řádku z nich zabírají widgety, kterými si můžete obohatit Lifestyle obrazovku. V tomto směru se výrobce s největší pravděpodobností inspiroval u prostředí HTC Sense, přidal však i několik vlastních nápadů. K dispozici je opravdu pestrá škála widgetů; za zmínku stojí například Facebook, Twitter, úkoly, počasí, přepínač modulů, budík, název operátora či upozornění na narozeniny. Každý widget navíc disponuje několika skiny, takže možnosti variací jsou opravdu obrovské. Vybraný widget můžete umístit na libovolné místo na Lifestyle obrazovce, která je v základním nastavení rozdělena do třech záložek. Pokud by vám to ale nestačilo, můžete si v nastavení jejich počet navýšit. Nemusím vám ale asi nijak zdůrazňovat, že s rostoucím počtem obrazovek plných widgetů prudce stoupá i náročnost na operační paměť RAM.

- - - - -

3D přepínač panelů Mobile Shellu s názvem Carousel byl vylepšen o nové grafické efekty. Pokud s ním rychle rotujete, dostaví se efekt oddálení, tahem prstu směrem odshora dolů jej zase nepravidelně roztočíte, což ve 3D zobrazení vypadá neskutečně hezky, byť to na funkčnost nemá žádný další vliv. A aby toho nebylo málo, můžete si v Carouselu zapnout podporu pohybového senzoru a ten se následně bude natáčet podle toho, jak budete s telefonem hýbat. Aby té 3D grafiky nebylo málo, přidali autoři 3D náhled na textové zprávy a e-maily.

- - - - -

Změn doznala také nabídka s počasím, která nyní zobrazuje mnohem podrobnější informace, jako například rychlost a směr větru, tlak nebo vlhkost vzduchu. Podobně jako v nové verzi TouchFLO 3D, je i zde počasí integrováno do vlastního kalendáře, kdy se u každého dne zobrazuje aktuální předpověď. Změny v grafice se nedotkly jen samotného rozhraní, ale i interních dialogových nabídek a nabídky s nastavením a Mobile Shell 3.5 díky tomu působí velmi atraktivním dojmem a především dává uživateli konečně svobodu při ladění programu. Pokud si chcete na hlavní obrazovce změnit tapetu, nemusíte se už omezovat jen na vlastní obrázky v telefonu, ale nově se lze připojit do online databáze výrobce, ze které si zdarma můžete stahovat další pozadí.

- - - - -

Nový Mobile Shell 3.5 rozhodně stojí za pozornost, pokud si jej chcete vyzkoušet, stáhněte si ze stránek výrobce zkušební trial verzi, kterou můžete bez omezení používat 15 dní. Plná verze vás přijde na 30 USD, jestliže jste si už v minulosti zakoupili Mobile Shell 3.0, máte upgrade zdarma. Jestli se obáváte, že bude mít Mobile Shell 3.5 problémy s kompatibilitou na Windows Mobile 6.5, která vyjdou 6. října, pak vás mohu uklidnit. Výrobce v tiskové zprávě uvádí, že nová verze programu je s Windows Mobile 6.5 plně kompatibilní.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku