Současné Lumie se brzy dočkají aktualizace a nových aplikací

Současné Lumie se už brzy dočkají další softwarové aktualizace a k dispozici bude i několik nových aplikací a her. Na co se uživatelé mohou těšit? (přehled)

Před dvěma dny Microsoft světu představil Windows Phone 8. Systém, který současné telefony nedostanou (místo něj dostanou aktualizaci Windows Phone 7.8). Při prezentaci systému byl na pódiu i zástupce společnosti Nokia a mluvil o chystaných novinkách pro telefony modelové řady Lumia. Jestli jste si mysleli, že novinky se objeví jen na Windows Phone 8 zařízeních, tak jste na omylu. Velké části novinek se dočkáme v průběhu následujících týdnů a to na současných zařízeních.

Camera Extras

Camera Extras je rozšíření současné aplikace pro pořizování fotek. Přidává 4 nové režimy:

  • Smart Group Shot (Chytrá skupinová fotografie) – telefon nasnímá několik fotografií v krátkém časovém okamžiku a u skupiny osob vždy vybere nejlépe vypadající obličej. Už by se tak nemělo stát, že někdo ve skupině bude mít na fotce zavřené oči.
  • Action Shot – režim je určen pro focení rychle se pohybujících objektů
  • Panorama – automatický režim pro tvorbu širokoúhlých fotek (složených z více záběrů)
  • Self-timer (samospoušť) – aktivuje spoušť fotoaparátu po několika vteřinách

Contact Share

Nová aplikace určená pro posílání kontaktních údajů. Pryč je tak doba, kdy jste museli opisovat číslo do SMSky. Tato aplikace zvládne kontakt odeslat SMSkou či e-mailem.

 

Counters

Counters neboli měřiče (počítadla) je aplikací, která přidává měřiče hovorů, zpráv a datového provozu. Možno bude nastavit i limity. Lze si tak budete moci nastavit například volné minuty, které máte k tarifu a poté vám aplikace dá vědět, že jste tohoto limitu již dosáhli a veškeré další volání bude placeno navíc.

Camera Extras, Contact Share i Counters se objeví v Marketplace již 22. června, ale pouze pro USA a Čínu. Celosvětově (tedy i pro ČR) bude aplikace uvolněna v průběhu července.

PlayTo

PlayTo je aplikací, kterou jste si mohli sami vyzkoušet v Beta centru společnosti Nokia přímo na svém zařízení. Český název aplikace v beta verzi byl Přehrát v a umožňuje vám váš multimediální obsah (obrázky, videa i muziku) přehrávat na zařízeních s podporou DLNA. Můžete si tedy prohlížet fotografie pořízené telefonem na vaší televizi.

 

Tato aplikace se v Marketplace objeví celosvětově již 22. června!

Hry od Zyngy

Zynga je vydavatelem populárních her a nedávno koupila herní studio stojící za hrou Draw Something. A nejen Draw Something, ale i hry Words With Friends, se dočkáme na telefonech Nokia Lumia! Objevit by se měly ale až na podzim, proto sledujte SmartManii – o vydání vás budeme informovat.

 

Systémová aktualizace

Telefony Nokia Lumia 800 a Lumia 710 už delší dobu čekají na update systému. Nokia konečně potvrdila datum vydání – aktualizaci celosvětově uvolní 27. června a jak je u Windows Phone 7 zvykem, aktualizace se bude instalovat přes Zune v počítači. Tento update bude nezbytným pro spuštění některých výše uvedených aktualizací, takže byste se mu rozhodně neměli vyhýbat. Kromě toho přinese možnost sdílení internetového připojení, funkci Flip-to-Silence (otočte telefon pro ztišení) a sdílení multimedií.

Zdroj

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku