Domů » Články » Souboj Titánů: Má LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 šanci?

Souboj Titánů: Má LG G6 oproti Samsungu Galaxy S8 šanci?

Minulému týdnu dominovaly především zprávy týkající se nové vlajkové lodi jihokorejského gigantu Samsung, jmenovitě šlo modely Galaxy S8 a S8+. Nyní, když vášně již poněkud opadly, je na místě podívat se i na nejvýraznější konkurenční smartphone LG G6, který to ani letos nebude mít vůbec jednoduché.

Po propadáku loňského modulárního smartphonu LG G5 potřebovalo jihokorejské LG zaznamenat nějaký úspěch, kterým by si u uživatelů svých zařízení napravila reputaci. A dá se říci, že modelem LG G6 se jim to podařilo. G6tka je mnohem více konvenční, než byl její předchůdce a vychází především ze zkušeností a úspěchu modelů G3 a G4. Nejít tedy metodou pokusů a omylů, jako tomu bylo loni, se firmě patrně skutečně vyplatí. Jistě, Samsung galaxy S8 a jeho větší bráška S8+ jsou smartphony téměř dokonalé, ale pokud bychom jim chtěli najít napříč trhem mobilních zařízení nějakou konkurenci, mohl by to být právě LG G6. Potenciál na to rozhodně má.

Tip: Kompletní parametry Samsungu Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů. Specifikace LG G6 naleznete zde.

Cílem tohoto článku však není porovnávat design a funkce jednotlivých telefonů, jelikož o tom již byly popsány stohy papíru, ale spíše podívat se očima běžného uživatele, zda má LG G6 na to stát se mainstreamovým vítězem, nebo skončí v propadlišti dějin zadupán konkurencí do země.

Design a dílenské zpracování

Jedno veřejné tajemství na začátek. Vzhled je jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují rozhodování zákazníka, zda si daný telefon koupí, nebo se poohlédne u konkurence. Důvod je prostý. Smartphony jsou již drahně let nezbytnou součástí našich životů a kdo z nás by chtěl trávit hodiny a hodiny denně díváním se do telefonu, který se mu nelíbí?

Tento aspekt si však designéři LG vzali dozajista k srdci. Oproti loňskému modelu G5, který, při vší úctě, vypadal jako nafouknutá verze ošklivé Nokia Asha 311, je G6tka velmi elegantní a stylová.

Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

Z toho, co jsme na poli letošních mobilních novinek mohli vidět, je trendem nacpat do telefonu co možná největší displej co nejmenšími rámečky kolem. Průkopníkem v tomto směru byla právě letošní vlajková loď LG.

Nicméně jen skutečnost, že je někdo v něčem první, ještě nutně neznamená, že je také nejlepší. Co se displeje týče, dívá se G6 z úctyhodné vzdálenosti na záda modelům Galaxy S8. Přestože zahnuté rohy displeje jsme mohli vídat již v minulosti, až nyní to skutečně vypadá jako nedílná součást designu telefonu a ruku na srdce, Samsung vypadá v tomto ohledu jednoduše lépe. U LG G6 se jedná spíše o jakési rozšíření původních konstručních principů, byť je na zobrazovací panel gé-šestky také skvělá podívaná.

Stejně tak jako u všeho v životě, i toto je otázka vkusu každého uživatele. Dále je pak třeba vzít v potaz, že někomu prostě vyhovuje rovný displej, a toho se u modelů S8 nedočká. Jednoznačně se tedy nedá určit, který z těchto dvou telefonů je lepší či horší, vždy je to o subjektivním hodnocení každého zákazníka. 

Marketing 

Byť si to většina lidí nechce přiznat, reklama hraje velice důležitou roli v našem každodenním životě. Běžný člověk je denně masírován bezpočtem reklamních spotů, ale zaujmout mohou pouze ty nejlepší a nejchytlavější. Pro telefony to platí dvojnásob. Trh se smartphony je přesycený a proto potřebuje opravdu vymakané promo, abyste svoje zařízení dokázali odlišit od konkurence. Pokud se podíváte na následující video, dojde vám, že LG na tento důležitý detail poněkud zapomnělo.

Zaujalo vás? Že ne? Z toho si nic nedělejte. Nás také ne. Dalo by se zhodnotit jedním slovem – nuda. Když vezmeme v úvahu, že toto video spatřilo světlo světa den před premiérou Samsungu Galaxy S8, byla to dokonalá příležitost na propagaci letošního top modelu LG. Bohužel, tímto videem společnost tu obrovskou výhodu totálně zazdila. Nakonec, úroveň promo videa můžete porovnat sami například s propagačním snímkem pro nové Samsung VR, které nám přijde naprosto brilantní a vtipné.

Někdo by mohl namítnout, že se jedná o reklamu na Gear VR a nikoliv telefon samotný a měl by pravdu. Ale pokud je Samsung schopen udělat tak kvalitní reklamu na pouhé příslušenství, nikdo asi nemůže pochybovat o tom, že reklama na novou vlajkovou loď by byla na minimálně stejné úrovni, jako toto video. A navíc, spojení nového Gear VR s Galaxy S8 dává obrovský smysl. Pokud si toto nevezme LG k srdci, může se stat, že LG G6 bude zapomenut stejně rychle, jako jeho předchůdce bez ohledu na to, jak skvělý telefon to ve skutečnosti je.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Další důležitý faktor při rozhodování: cena

Cena je dalším velice významným faktorem při rozhodování, který smartphone vám bude říkat pane. A zde je neoddiskutovatelným vítězem LG G6. Samsung Galaxy S8 se u nás bude prodávat za 21 999 Kč, LG G6 zatím českou cenu stanovenou nemá, nicméně v Německu se bude prodávat za 749 euro v případě 32GB varianty, což je zhruba 19 890 Kč.

LG G6
LG G6

LG G6 tedy bude levnější, nicméně oficiální cenu pro náš trh zatím neznáme, proto je možné, že rozdíl nebude zas tak výrazný. Zatímco Galaxy S8 si u nás můžete předobjednat v několika barevných variantách včetně exkluzivní modré, G6ka se u nás bude prodávat pouze v jedné barvě (Ice Platinum). Podle našich informací se LG G6 na českém trhu objeví v druhé polovině dubna. Galaxy S8 se u nás začne prodávat 28. dubna, nicméně pokud si jej předobjednáte, přijde vám o osm dní dříve.

LG G6: první dojmy z MWC 2017 (video)

Souboj na ostří nože!

Vzhledem k tomu, že Galaxy S8 se ještě ani nezačal prodávat, bylo by poněkud předčasné hledat vítěze tohoto souboje. LG naprosto správně vytušila, že největším konkurentem jejich vlajkové lodi G6 bude právě Galaxy S8, a proto spustila prodeje o celý měsíc dříve, aby získali na trhu náskok. Nicméně zatím to vypadá, že ani tento krok s dřívějším zahájením prodeje nebude stačit a Galaxy S8 jednoduše bude úspěšnější. Ostatně Samsung do marketingu investoval výrazně více, než jeho konkurent. Praha a další města jsou doslova ověšené reklamními plochami s Galaxy S8.

 

Po loňském propadáku s LG G5 nikdo neočekává, že se stane zázrak a prodeje G6 budou dosahovat stejných čísel, jako předpokládané prodeje Galaxy S8. Faktem však zůstává, že v okamžiku uvedení G6tky na trh se zvedla vlna nadšení a telefon se stal téměř okamžitě populárním. Pokud se LG postaví k marketingu čelem a zapracuje na své promo strategii, je tu veliká šance, že se z onoho prvotního nadšení stane nadšení dlouhodobější, což samozřejmě ruku v ruce bude generovat mnohem větší zisk z prodejů. Na Galaxy S8 to ale bohužel stačit nebude.

LG G6 nebude všude stejné: Evropa nedostane bezdrátové nabíjení, ani high-end zvuk

Co říci závěrem? Pomyslným vítězem o vlajkovou loď roku 2017 je opět Samsung Galaxy S8, nicméně LG G6 bude jeho velice silným protivníkem, jelikož také láká na skvělou hardwarovou výbavu, i když procesor Snapdragon 821 ve srovnání s nejnovějším Exynosem zkrátka nezní tak lákavě, a jako celek působí Galaxy S8 atraktivněji.

Ondřej Miláček

58 komentářů

 1. Subjektivně je G6 mnoohem hezčí ale neobhájí si cenu…a to hlavně o#je#banou výbavou pro Evropu. Takže za me LG ani náhodnou.

  • Ty už kedy konečne pochopíš že LG za to nemôže ale operátori? Keby u nás chcel T mobile alebo O2 DAC a bezdrôtové nabíjanie tak to máme! LG nás neo*ebal.

   • Mně je jedno, kdo za to může, ale zrovna Qi je pro mě věc, kterou opravdu používám a chci.
    Co se zbytku týče, hardware LG zaostává za S8 hodně.
    Samsung ještě navíc přenesl čtečku otisků prstů dozadu, čímž. vyrušil další konkurenční prvek. Někomu sedí vzadu, někomu vepředu. Z jedné strany mizí konkurenční výhoda, z druhé zase lidé jako já si řeknou, že Samsung už také není použitelný, tak proč se ho držet.

   • Ale notak, to určilo Lg, co bude dodávat do Evropy, copak mu nekdo nařizuje, že zde musí prodávat očesanou verzi? Proč vůbec dělá očesanou verzi?

   • To je dobra blbost. Proc by meli operatori kecat LG do toho, v jake variante muze prodavat G6 ve volnem prodeji?

   • Dragereker: ty musíš být dobrý zabedněnec. Proč dělají takové psoudoverze a ne jen jednu? 2.(mimo komentář) Sd 821 hahaha

   • Normálna verzia by bola všade rovnaká (ta bez bezdrôtového nabíjania a Quad DAC) všade vo svete…Lenže niektorí operátori si nechali na zákazku urobiť od LG aby ten model mal napr. DAC a tým pádom mu to LG urobí…Preto v Cine to ma len jeden operátor…Podobne to je v USA…Takže keby operátori to nechceli tak všade vo svete by bola európska verzia G6.

 2. U nas operator ponuka akciu za 590eur na G6tku.
  Za tu cenu kebyze ten telefon ma QUAD DAC tak nevaham a idem to toho.

  • no pochopil jsem, možná špatně, že pokud je u Vás v Evropět tak nebude mít ani bezdrátové nabíjení, ani QUAD DAC – to je určeno pro USA a zámoří

 3. Lg bych bral jen kvůli lepšímu IPS displeji, u kterého mám jistotu, že bude i po roce odvádět stoprocentní práci.

  • S týmto 100% súhlasím, ale odradila ma ochudobnená verzia pre EU, žiaľ pre nich. Čakám teda na XZ premium :-)

 4. LG G6 má šanci určitě, ne všichni jsou z těch zahnutých displejů nadšení jako třeba já, měl jsem SGS 7 Edge a šel po necelém roce a teď mám zatím Huawei Mate 9, je sice větší ale to mi vadí mnohem méně než ten zahnutý displej.

  • Ako si spokojny s mate 9 a ako foti oprosi samsung s7

   • Mám S7 Edge, měl jsem chvíli i Mate 9.
    Mate 9 fotí o poznání hůře, hlavně ve slabším světle, tam je rozdíl obrovský.

    Další věc, co mě na Mate 9 štvala je necitlivý display.
    Např u her typu Clash of Clans hodně otravné.

   • Jo to je pravda, mám sice mate 8 ale i mě otravuje při hře citlivost displeje. Ne vždy zareaguje

   • Tak to je bohužel u toho foťáku pravda, ale není to zase tak hrozný, SGS 7 Edge fotí lépe, ale co se týče citlivosti displeje tak je to právě naopak, kolikrát mám pocit že jsem se ještě nedotknul a už to reaguje a když ještě zapnu funkci zvýšené citlivosti tak je to ještě lepší, to u SGS 7 Edge byla citlivost horší.

 5. Jo a čtečka otisků prstů je na LG G6 umístěna mnohem lépe než SGS 8

  • Hlavní faktor podle kterého vybírám telefon :))))

   • Lukasi, hlavni faktor, podle ktereho ty vybiras telefon je tva hodne mala penezenka.

   • Možná malá je, ale o to víc je plná ;) To je vse na co se zmuzes, Jiříčku? Dochází ti kapesné od rodičů, ze prvni co te napadne je peněženka? :) Ne všichni jsou jako ty, dikybohu.

 6. Nema sancu, aj ked by som bol rad keby mal, pre EU osekana vybava to zabija, dizajnovo zas s8 sa mi paci viac, jedine ta citacka, inac krasny telefon podla mna

 7. U mňa z týchto dvoch určite LG.

 8. Kdyby měl G6 aspoň 64 GB paměti a DAC, tak neváhám a jdu do něj i kdyby stál stejně jako S8. Takhle vítěží S8 i přes tu stupidně umístěnou čtečku otisků.

 9. I já se klaním k LG. Cena je sice podobná, ale po bližším zkoumání jsem se pro G6 rozhodl ze dvou důvodů. První je o palec menší displej (5,7 kontra 5,8″) s větší baterií (3300mAh kontra 3000mAh). Divák vidím vyšší potenciál v širokoúhlém fotoaparátu, který už u G5 ukázal svůj smysl. Všichni ostatní výroční jako Huawei nebo IP uměle vytvářejí důvody proč mít foťáky dva. A přidána hodnota nikde. LG se mi líbí. Sice marketing pokulhává, ale užitná hodnota vyšší. Nepotřebuji vědět, proč milion lidí POTŘEBUJE právě tenhle flagship. Chci vědět, v čem daný produkt ulehčí život mně. Prestiž značky mi život neulečí. Od toho si koupím TT. :) A poslední důvod? G6 má rovný displej. Už jsem zakřivení měl u S6 EDGE. Možná je to rukama. Spolehlivost pro běžný užívání minimální. Když se soustředím, je fajn a hezký. Ale u rovného dospěje vidím stále vyšší užitečnost. Takže pro letošek nebo příští rok beru jen rovný. U Apple ví, proč právě rovný. :)

  • Nějak ti to nesouhlasí.
   S8 má větší display, ale na výšku je na tom stejně jako LG s menším displayem :D

   Ze zkušenosti se můžeš u LG na mAh vyprdnout, protože od LG G3 je výdrž na houby.
   Klidně se vsadím, že Samsung S8 vydrží déle.

 10. Abych pravdu rekl, LG nevypadá spatne, co se tyče konstrukce, tak tu ma na 1. Tim hardwarem to moc nevychytali. Spis by me zajimalo jak nakonec dopadne XZ Premium. Foťák je pro me jedna z nejdůležitějších veci a na základě recenzi a ohlasu předchozích generaci.. Uvidíme.

  • Jestli je pro tebe foťák na prvním místě, tak tě Sony určitě zajímat nebude.

   • Sony ma mezi odborniky jedny z nejplepe hodnocenych fotaku. Tak nezvan.

   • Má, jenže podpůrný sw bývá na houby (postprocesing a další věci) rovněž mám zaostřeno na xz premium a bojím se právě jak se poperou s fotografiemi – po hw stávce na tom je lepe (zatím papírově) a za stejnou cenu. Sice nebude mít poměr rámečky/displej jako LG ale prostě si tu cenu sony tentokrát bez problémů obhájí.

   • Petr: To sice ma, ale vazne to neni nic moc. Mel jsem nekolik top modelu od Sony a zkousel jsem fotak Z5. Proti S7, ktery ted mam, to je spatne. Krom dobreho pocasi tedy, tam se to da srovnavat.

 11. Rovny display – mnohem vetsi pakticnost a odolnost. Sirokouhly fotoaparat – kdo nezkusil, nepochopi jak je pro urcite situace uzasny. IPS display, ktery se po par mesisich narozdil od amoledu nevypali…. Samsung si muze zaplatit reklamy kolik chce, ale prakticky a rozumne uvazujici clovek musi proste v tomto duelu dat hlas LG…

  • Zvláštní, S7 Edge mám skoro rok a žádné vypalování. Otec to samé a také nic.
   Já bych LG nechtěl…IPS display nedosahuje kvalit nových Amoledů + horší foťák i výdrž.

   • stefanhal@centrum.sk

    S tym fotakom si mimo

   • S tím displejem taky, hold nikdo nemá rad reálné barvy tak volí amoled ;) na moji S7 nejsem schopen nijak nastavit barvy do reálná. Na telefonech s IPS co sem míval předtím ať iphone nebo cokoliv od JDI prostě nehorázný rozdíl ve prospěch IPS. Co ale je na amoled prostě bezkonkurenční je samozřejmě černá, to je balada. V noci nebo ve VR brýlích (vypnuté pixely podsvícením nelze nahradit) asi tak za mě

   • Inak mozno nevies ale amonledy suverene porazju IPS co sa tyka zobrazovania. To ze tebe sa viac paci IPS je jedna vec ale ak by si sa tomu rozumel tak vies ze IPS sa na amonled nechyta. A teraz vypalovanie netvrdim ze sa to nedeje ale ak by to bolo viac ako je normalne tak samsung krachne.

 12. S8 v každém případě :-). Už jenom vzhledem je S8 prostě epická v ruce působí ještě lépe. A další plus je Gear VR bez toho bych se už u telefonu neobešel. Čtečka na zádech je minimum doteď to měli všichni a jedinej Samsung a apple to nechal ve předu a najednou je to strašněj problém.

  • Souhlasim s tebou. Mel jsem ji o vikendu v ruce a parada. Jen teda prekousnout zahnuty displej.. Mam ted klasickou S7. A Gear VR je paradni vec.

  • Doteď sem neměl čtečku v vzadu a to za rok už mám několikátý telefon a taky P10 má kupodivu čtečku opět ve předu. Takže problém to není najednou. Ps. čtečku mel mít samsung vpředu v displeji podle všeho

 13. U mne nemá šanci ani jeden z nich. Nechci mobil s tlačítky na displeji, u obou chybí infraport. Můj Note 3 je jednoduše mnohem lepší než oba dva..

  • Přesně, před zhruba 11 léty sem mel K750i a taky nejlepší a mel infraport a….mnohem lepší než tyto dva S8 a G6. to jsou zase úvahy….

 14. Proti lg hrabe procesor. V europe + obrezana verzia… Takže podľa mňa kto chce SD 835 si kupi s8 alebo pocka na lg s týmto procakom. Sony ma fakt veľké ramceky

 15. Jako je to bída, S8 je nepoužitelný kus, G6 s starým OS, starou Gorilla glass a starým SoC je pěkný, ale loňský hiend za letošní cenu.

  • V čem je S8 nepoužitelný? :-)

   • V ergonomii.

   • To zase nebudeme přehánět, ne? Mohlo to být určitě lepší….ale že by byl nepoužitelný?

   • Uni: Uz jsi mel S8 v ruce? Prekvapilo me, jak dobre se ovlada.

   • Stas (neregistrovaný): Ano měl, oboustranně upatlané zařízení s nedosažitelným ovl. prvkem (levá ruka/čtečka-senzorové tlačítko), který se blbě drží a neustále se něco děje na Edge displeji s nestabilními SW syst. čudly (z pohledu permanentního zobrazení) s překombinovanou Experience grafickou nadstavbou.
    Brrr, jen to čtu tak mám husí kůži.
    Zlatý klasický flat telefon s senz. čudly, čistým CyanogenMod a Nova Launcherem. Nesrovnatelné. Ten protažený displej za to rozhodně nestojí (více méně jediný přínos dané konstrukce).

   • uni: Nevim proč, ale opět mi to přijde, že máš akorát mindráček z toho, jak ostatní výrobci tvému miláčkovi vypálili rybník. Je vidět, že jsi ani jedno zařízení neviděl, jsou krásný a vypadaj fantasticky. U LG je mínus CPU, u Samsungu ta čtečka. Nicméně z tvojí strany pindy akorát, asi jsi přes víkend nabral sílu co, že takhle jedeš už po ránu :)
    Ale co se ergonomie týče, tak by ses asi neměl ani vyjadřovat, protože pokud ergonomické faily typu absenci jacku obhajuješ do krve a čtečka na zádech nevoní, tak bychom tu objektivitu asi od tebe moc čekat nemohli. Závěr bys měl napsat spíš takto: „Zlatý klasický flat telefon s senz. čudly s rámy jako Mona Lisa“ :)

   • Menty: Plácáš kraviny, Vibe Z2 Pro byl dva roky premianta body ratio a to i bez započítání senz. prvků. S započítáním (tedy jako užitečná plocha, ne trapné logo) je dost možná stále premiantem, ty Mono:)
    K dalšímu ani nemám sílu se vyjadřovat, jen další snůška nesmyslů.

 16. Ten pretiahnutý display je riadna blbost. Pri filmoch budeš mat orezane kraje, tak isto aj pri hrach. Dostavame sa na parametre niekde k 5,2″ (?) Pri orezani. Takže načo mam nosiť vo vrecku lopatu ked to nakoniec ani nevyužijem?

 17. Jestli LG bude mít problémy se žlutými fleky na displeji jako předchůdci, tak děkuji, ale ne..

  • Já měl 3 roky LG 3 a žádné žluté fleky se nekonaly a stále mám ještě jeden mobil v rodině LG a opět bez fleků

 18. LG G6 je hezkej. Ale brala bych oba. G6 vítězí hlavně kvuli širokoúhlému foťáku. Viděli jste fotky? Nádherné.

 19. Za sebe jednoduše říkám – jednoznačně LG, protože nemá ten líbivý ale jinak extrémně nepraktický zahnutý displej. A navíc má lepší foťák. Na procesor kašlu, bez tak poběží svižně i se starým SD.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).