Domů » Články » Souboj na ostří nože: Samsung chce vidět iPhone 5 a iPad 3

Souboj na ostří nože: Samsung chce vidět iPhone 5 a iPad 3

Pokud sledujete dění na trhu chytrých telefonů a tabletů, pak jistě víte, že jsou soudní spory a různé tahanice o patenty na denním pořádku. Jeden žaluje toho, druhý zas onoho a třetí to vrací oběma. Z pohledu spotřebitelů to občas vypadá jako boj koček a myší a výjimku netvoří ani táhnoucí se spor mezi společnostmi Samsung a Apple.

Začalo to tím, že soudce schválil žádost Applu, aby jim Samsung odhalil předprodukční vzorky zařízení Droid Charge, Infuse 4G, Galaxy S II, Galaxy Tab 10.1 a 8.9 kvůli podezření z okopírování designu a některých dalších prvků. Apple by tak mohl rozhodnout, zda budou zmíněná zařízení také součástí jejich žaloby a zdali bude požadovat jejich stažení z výrobních linek. Jedinou podmínkou, kterou soud stanovil, bylo to, že produkty smí vidět pouze externí právníci Applu a v žádném případně nikdo ze ze zaměstnanců v Cupertinu. Není třeba dodávat, že žádná společnost není ráda, když konkurence zjistí jejich tajné „zbraně“ dříve než se dostanou na trh. Samsung měl ale nespornou výhodu v tom, že všechny požadované produkty do soudního zasedání stihl představit veřejnosti a na událost Google I/O dokonce dodal tisíce předprodukčních vzorků Galaxy Tab 10.1. I přesto se ale Samsung rozhodl vrátit úder a požádal, aby tentokrát Apple ukázal finální komerční verze produktů iPhone 5 a iPad 3, nebo pokud ještě není hotova finální verze, pak chtějí vidět nejaktuálnější vývojovou verzi spolu s originálním obalem a příslušenstvím. Chce se tím údajně vyvarovat tomu, aby nedošlo v době vydání iPhone 5 či iPad 3 opět ke konfliktu s produkty Samsungu a tedy aby se dalo vyvarovat dalším soudním sporům.

  - -

Nutno podotknout, že Apple je mnohem důkladnější v utajování svých budoucích produktů, čímž se snaží vyhnout poklesu zájmu výrobky současné generace, které již má na trhu. Nejednou se také stalo, že svou novinkou společnost prorazila na trhu v poměrně nové kategorii, kterou pak následovali ostatní výrobci (iPad), takže se dá předpokládat, že bude dělat maximum, aby svou práci Samsungu nevyzradila. A mají poměrně velkou šanci, že se jim to povede. Apple původně žaloval Samsung kvůli výrobkům, které buďto již vydal na trh, nebo jejichž příprava byla alespoň oficiálně oznámena. Zatímco Samsung chce, aby soud donutil Apple ukázat produkty, které by podle neoficiálních informací a podle předchozích zvyků hypoteticky mohl touto dobou připravovat, a které by opět čistě teoreticky měly mít název iPhone 5 a iPad 3.

-

Jistě vám to teď dochází – Samsung nemá nic v rukou a Apple může nejen namítnout, že žádný z požadovaných výrobků dosud nebyl vyroben (a nikdo nemůže dokázat opak), ale navíc by mohl onu „potenciální“ žalobu, které se Samsung obává v budoucnosti, uzavřít již teď na základě toho, co se právě nachází skutečně na trhu a soudně tak donutit stáhnout Samsung zmíněná zařízení z trhu, nebo zablokovat budoucí prodej u těch, která se na trh ještě nedostala.

- - - -

Dobrou zprávou pro spotřebitele je, že se ani jedna strana v soudním jednání příliš nehrne k akci. Celý spor údajně stojí delší dobu na místě a obě společnosti nechávají zbraně vychladnout. Pokud vás tato kauza zajímá, můžete se podívat na přiložené soudní záznamy, které unikly na internet. Kompletní znění naleznete na odkazovaném zdroji.

Zdroj: Thisismynext.com

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

7 komentářů

 1. Tohle je směšné, vždyť ve skutečnosti na vlastní oči jsou ty telefony dost odlišné, to už se iPhonu podobá víc lg optimus black.

 2. Kdoze kopiroval od koho? [odkaz]

 3. Výrobce zřejmě tyhle soudní tahanice nikdy nepřestanou bavit. Jak píše Ruslan, jeden napadá druhého a výsledkem jsou jen nesmyslné soudní pře.

 4. Kdyby radsi misto tech tahanic ty pristroje zlevnily o ty penize, ktere by vlozili do soudnich sporu, za pravniky atd…

 5. Nerozumiem, prečo su v spore tie tablety(a prečo ak su niesu tablety ďalších výrobcov), Ja tam moc podobnosť nevidím okrem dotykového displeja. Displej ina veľkosť, iný pomer stran, žiadne tlačítko na prednej strane, z boku aj zozadu to má iný dizajn, kamera aj foťak umiestnené inak(a to mal Samsung kamery skôr).

  A Honeycomb sa teda na iOs v iPade nepodoba. Možno za týždeň, keď v novom iOs pribudnu widgety a notifikácie.

  Sa dajú najsť viac podobné tablety.

 6. obaja sa potrebujú apple berie nehorázne množstvá CPU, GPU, …. od samsungu a vykupuje skoro celú ročnú produkciu.

  takže ani jeden nechce extra nahnevať druhú stranu, aby náhodou nezačali úmyselne poškodzovať druhú stranu.
  Možno by to bolo nelogické, ale čo, keď to samsung riskne, skončí výrobu súčiastok pre apple, začne ako výrobu novších s ktorými nemá zmluvu, vyplatí nejaké pokuty,… tým pádom apple bude mať väčšie škody, alebo ako vieme samsung nestíha vyrábať pre ostatných výrobcov

 7. LC42
  pozri si tu,kto od koho kopíroval.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).