Sony Yuga na prvních fotografiích: Čtyřjádrové monstrum s fullHD displejem

Vypadá to, že Sony chystá novou vlajkovou loď, která bude lákat na velmi výkonný hardware a extrémně jemný displej s fullHD rozlišením (1920 x 1080 px) o úhlopříčce rovných pět palců. Právě díky displeji jej směle můžeme klasifikovat také jako „tabletofon“, který může mohl konkurovat Samsungu Galaxy Note II. Kódové označení telefonu je Yuga (C6603) a zatím víme, že bude vybaven quad-core procesorem Snapdragon S4 Pro s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, 2 GB RAM a 12Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou. Pro videohovory bude k dispozici 2Mpx kamerka na přední straně.

   

Zařízení nabídne vnitřní paměť o kapacitě 16 GB, kterou bude možné rozšířit prostřednictvím slotu na microSD karty. Aktuální prototyp běží na Androidu 4.1.1, ale je docela možné že Yuga na trh dorazí už s verzí 4.2. Systém se bude ovládat prostřednictvím softwarových tlačítek umístěných ve spodní části displeje.

  

Je škoda, že akumulátor nebude uživatelsky vyměnitelný, nicméně s tímto řešením v poslední době přichází stále více výrobců. Další informace v tuto chvíli nemáme k dispozici, ale doufejme, že jej Sony představí v dohledné době; Optimistické zprávy dokonce hovoří, že by mohl stihnout vánoční trh, i když pochybujeme, že to bude platit pro Českou republiku či Slovensko.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku